Wpis z mikrobloga

  • 945
To rozpoznanie szczegolnie w takim przypadku zawsze i niezmiennie cieszy.
19 letnia dziewczyna powieszona w piwnicy, znaleziona i odcięta przez chłopaka, chłopak przytomnie wezwał pomoc i rozpoczął uciski klatki piersiowej. Daleki dojazd 11km pokonaliśmy dość szybko ze znacznie nie przepisową prędkością ¯_(ツ)_/¯ i wraz z kolegą rozpoczęliśmy RKO. Po intubacji dotchawiczej i podaży adrenaliny po około 7 minutach uzyskaliśmy u dziewuchy tętno. Zwęziły jej się źrenicę i zaczęła łapać (niewydolne wtedy) swoje oddechy. W czasie transportu do szpitala wentylowana z pomocą respiratora, a na SOR kilka minut po dojeździe już musiała być sedowana (usypiana) z powodu stopniowego wybudzania się:)
#ratownictwo #chwalesie
ratollo - To rozpoznanie szczegolnie w takim przypadku zawsze i niezmiennie cieszy.
1...

źródło: comment_1654435317aY1PHnfISpIJAtFPfPks9m.jpg

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
Ok mordo, jeszcze napisz coś o terapii. Moi poprzedni sąsiedzi krócej opłakiwali swoją córkę, która popełniła samobójstwo, niż ja śmierć mojego psa


@Kruweczka: zapytałbym czy sama masz do zaoferowania jakiekolwiek produktywne alternatywy oprócz kontynuowania pozostałych dekad życia w cynizmie i beznadziei, ale nie trzymam kciuków za zaskakującą odpowiedź
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cin3k: aby zagiąć tętnice szyjne doprowadzające krew do mózgu i spowodować niedotlenienie wystarczy masa ok 4kg nacisku, sama glowa waży więcej, można nawet powiesić sie na leżąco, wystarczy tylko trochę zacisnąć pętle na szyji
  • Odpowiedz
  • 0
@ratollo To co napisałeś w drugim komentarzu do @DaneOsobowe to już mocna nadinterpretacja. Skąd możesz wiedzieć jaka jest prawda i że dana osoba świadomie targnęła się na swoje życie. Nie da się tego stwierdzić dopóki ona sama nie przedstawi swojej wersji. Jakkolwiek by to nie brzmiało nie można pochopnie tego oceniać, a tym bardziej lekarz, czy ratownik nie jest od tego, żeby snuć domysły co się stało i czy np.
  • Odpowiedz
@ratollo: Czy jak już miała rurę od intubacji to nie będzie mogła mowić? Ps. Szacun za tą robotę mimo że faktycznie nie wiadomo co sama zainteresowana będzie myślała o odratowaniu…
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@manny24 nie no, moze sie nie zrozumielismy. Oczywiście to sa wazne kwestie, akurat do proby samobójczej obligatoryjnie wzywana jest policja. Do "zwykłego" zatrzymania krazenia nie i wtedy to od ratownika (i swiadkow) zalezy, czy zostanie wezwana policja bo np. ktoś podejrzewa udział osob trzecich. Oczywiscie moze byc tak, ze ten chlopak upozorowal probe samobojcza dziewczyny-ale nie moją rolą jest to ustalac:)

Fajnego okreslenia uzyles w swoim komentarzu "snuc domysly". Pewien dobry
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@cyberyna chrypa/czasowa utrata glosu jest bardzo rzadkim powiklaniem intubacji. Ludzie są intubowani do roznych zabiegów, przykladowo do wstawienia endoprotezy i potem bez problemu moga spiewac:)
  • Odpowiedz
Robiłem ostatnio na kursach intubacje dotchawiczą na manekinie, zrobienie tego na żywym organizmie przekracza moją wyobraźnię, obym nigdy nie musiał tego robić ani cała wiedza z kursu się nigdy nie przydała. Gratulacje za udana akcje 8)
  • Odpowiedz
@stanleymorison śmiem podejrzewać, ze zbyt bardzo spłyciłeś temat ;)


@ratollo: W jaki sposób uprościłem temat? Na tym świecie nie ma szansy, aby ludzie przestali się wpieprzać w twoje życie, od koloru włosów zaczynając, po decyzję o zakończeniu własnego życia XD Dziewczyna nie widziała sensu życia, teraz srając w pieluchę i leżąc w łóżku 24h pewnie go doceni XD
  • Odpowiedz