Wpis z mikrobloga

Długo was tu nie edukowałem, miesiącami ostrzegałem, wielu was znikło kasując swoje deweloperskie konta.
w ciągu tygodnia na tagu #mieszkaniedeweloperskie ubyło 300 kont

Wielu uwierzyło, myląc spekulacje z inwestycją a niektórzy tak uwierzyli że zostali hazardzistami.
Ale wszyscy mieli przed oczami słowo Inwestycja w nieruchomości.

Słowo na ten kryzys na te gorzką nauczkę dla nie jednego

nazywa się

Moment Mińskiego
https://en.wikipedia.org/wiki/Minsky_moment

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #gospodarka #finanse #bekazpisu #bekazpodludzi #bekazlewactwa
  • 14
@dzikuZplasriku: śmieszne trochę, że oszołomy z tagu cieszą się, że mieli rację, bo przepowiadali spadki na podstawie wyimaginowanych przyczyn, a gdyby nie covid i wojna to ceny mieszkań byłyby w kosmosie.

Niby rację mieli spadkowicze (chociaż póki co to najwyżej nie rośnie), ale szczycenie się tym, że miało się rację, chociaż żadna z podawanych przyczyn nie miała na to wpływu to niezłe xD
@Ogau: jest juz po covidzie, wojna zianteresowanie tez slabnie (no chyba ze zaraz sie okaze ze potezna gospodarka UE jest w 80% zalezna od kilku zakaldow przemsylowych na ukrainie) wiec co? Startujemy za chwile z nowym boomem?
jesteś głupi czy trollujesz? Nie ma trzeciej opcji


jasne ze jest, po prostu piszesz bajki. Swiat zachodni ma strukturalny problem rozwoju opartego na 2 "filarach":

- darmowej kresce
- druk w zaleznosci od potrzeb

covid czy wojna to tylko katalizatory (wg jednych) a tematy zastepcze (wg drugich). Swiat ktory istnieje TYLKO dlatego ze stopy sa sztucznie sprowadzone do zera tak naprawde tylko czeka na wyrok. No i tern wyrok wlasnie nadchodzi. Np.
@del855: jeszcze jedna.

"Chłopie, ty się zastanów." Pokaż palcem gdzie napisałem, że będzie ciągle rosło?

Po wspomnieniu o wojnie i covidzie napisałem, że gospodarki padły na ryj. Połącz kropki. Tyle ode mnie. Odpisywać nie musisz, bo powiadomienia już nie dostanę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
śmieszne trochę, że oszołomy z tagu cieszą się, że mieli rację, bo przepowiadali spadki na podstawie wyimaginowanych przyczyn, a gdyby nie covid i wojna to ceny mieszkań byłyby w kosmosie.


to nie ty pisales?

z naciskiem na:

a gdyby nie covid i wojna to ceny mieszkań byłyby w kosmosie


@Ogau: