Wpis z mikrobloga

#trojmiasto #gdansk #gdynia
Wczoraj korzystając z ładnej pogody postanowiłem dać szansę komunikacji miejskiej i zostawiłem auto w garażu. Wniosek jest jeden: komunikacja miejska to gówno, nie dość że nie da się dojechać w przewidywanym czasie to jeszcze o komforcie jakimkolwiek można zapomnieć. Autobus się spóźnił o 2 min, przez co uciekła mi SKM, a następna za 30min i jeszcze do tego była spóźniona o kolejne kilka minut. Jazda komunikacją gdy masz auto to zabawa dla masochistów.
  • 53
@buchowo najlepsze rozwiązanie jakie mam to takie jak u mnie w motorze, urządzenie z sygnałem dźwiękowym które włącza się po ruszeniu motory, słychać na kilkadziesiąt dobrych metrów i nie zamknie się dopóki nie wyłączę ( ͡º ͜ʖ͡º) odciąć się tego nie da, rozwalić też nie, może być na kluczyć bądź osobny pilot, warto zainwestować i mieć spokój ( ͡º ͜ʖ͡º)
niestety kamery nic nie dają, złodziej zazwyczaj przychodzi jak po swoje i odjeżdża.


@buchowo: przynajmniej będziesz mieć zdjęcie na pamiątkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby nie te górki to mógłbym i jeździć jakimś gruzem po mieście by bez stresu go zostawić, ale podjazdy takim to masakra.


Kup gruza, przerób w nim osprzęt na taki już średnio budżetowy, tylko żeby dalej wyglądał jak gruz. Ewentualnie kup se skuter
urządzenie z sygnałem dźwiękowym które włącza się po ruszeniu motory, słychać na kilkadziesiąt dobrych metrów i nie zamknie się dopóki nie wyłączę


@v1lk: używam u siebie zapięcie Abusa z alarmem, u mnie po pół minucie alarm niestety się wyłącza. Jakiej firmy blokady używasz?

Edit: widzę, że zapodałeś link w poprzedniej odpowiedzi.
@MrDracek z wisha zamówiłem, metalowe zapięcie na tarcze z czujnikem ruchu w srodku, bez firmy jakieś chińskie znaczki, syngal jest stały do jakiś 10 minut i jak nie wyłączysz to włącza się później co 1 minute jak syrena xD
@MrDracek: chodzi za mną ostatnio skuter elektryczny lub 125. Z elektrycznymi jest ten problem, że mało ich na rynku i musi mieć sensowną moc i zasięg bym na końcu nie musiał go pchać pod górkę, 125 pewnie na początek kupiłbym jakąś używkę bo nigdy nie jeździłem na moto, tylko kilka razy na wypożyczonym skuterze.
@buchowo: Przy skm co 30 minut zamiast co 10 to faktycznie średnio. Dla mnie z kolei wybór auta zamiast roweru albo zbiorkomu to masochizm. Nie stoję prawie w korkach, nie martwię się o miejsca parkingowe, ruszam się albo czytam. A czasowo wszystko niemal tak samo wychodzi +-5 minut
@buchowo: no daj spokój. Dla mnie to ostateczność. Jeżeli pójście na pieszo zajmie mi 50% więcej czasu to dopiero jadę. W poruszaniu się po mieście preferuje rower elektryczny. Potem z buta jeśli się da. Samochód jeśli trzeba targać zakupy albo akurat nie ma korków i można a na końcu komunikacja jak jestem po drugiej stronie miasta i w godzinę nie dojdę to jadę autobusem. Teraz jeszcze są te chulajnogi porozrzucane wszędzie
@buchowo: ostatnio byłem w Krakowie przez tydzień gdzie wyjątkowo pojechałem pociągiem i na miejscu korzystałem z komunikacji. O ile tramwaj całkiem spoko się trafił, to tak każdy autobus jakim jechałem był tragedią, nie wiem czy tak się odzwyczaiłem czy to kwestia krakowskich kierowców ale dynamika jazdy wyglądała tak że dawał w #!$%@? gazu ruszając i za 3 sekundy pulsacyjnie po hamulcach. Ludźmi w środku rzucało jak gownem w workach.
O punktualności