Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
"Fachowcy" od płotu trochę zchrzanili sprawę. Podmurówka betonowa nie wchodzi do końca w uchwyty przy słupkach. Na zdjęciu jeden przykład, ale są miejsca gdzie wchodzi na milimetr albo i nie. Czy jest coś co można by tam wlać/wypełnić, by wzmocnić tę konstrukcję? Jakiś klej? Pewnie dużo babrania z tym będzie... #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
Pobierz graulv - "Fachowcy" od płotu trochę zchrzanili sprawę. Podmurówka betonowa nie wchodz...
źródło: comment_1654370340WWzaU1YrKIlf19QTlFwws9.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kondziu5: to generalnie można wsunąć, ale chodzi o to, że poustawiali słupki, zalali betonem i później dopiero te podmurówki wystawiali. Tłumaczą się, że zwykle dłuższe około centymetr były te uchwyty, a tu wyjątkowo krótkie. No i tak to wymierzyli, że między niektórymi słupkami jest taki dystans, że podmurówka prawie w ogóle nie siedzi w tych uchwytach.

Ja jak bym sam robił to raczej bym dokładał po kolei słupek, podmurówka, słupek, podmurówka...
@graulv nie powinno, u siebie sam robiłem , co prawda cokoły betonowe ale każdy murek docinalem bo różnie wychodziły, nawet niektóre pod kątem. Ziemia mocno pracuje, niech ma luz o ile oczywiście nie wypadaw
@graulv wg mnie nie ma sensu kombinować. Przecież te dziury w niczym nie przeszkadzają. A okaże się że np. piana będzie trzymała wodę i słupki zaczną szybko korodować