Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Ej pracowałam w restauracji włoskiej która była uznawana za jedną z lepszych w Kielcach a robili makarony ze smietanką 30% taka deserowa. NAWET CARBONARE. Dodawali na patelnię guanciale, do tego pieprz, śmietankę, potem makaron na patelnię i na talerz sypiać trochę parmezanem. O dziwo wychodziło to świetnie. Inne makarony tak samo: kurczak, szpinak, podgrzybki na patelnię, potem śmietanka podusic trochę i do środka makaron. I tu pytanie: czy sos się robi ze śmietanki słodkiej 30% czy kwaśnej? Coś pamiętam że nazywała się deserowa ale no jak to deserowa do sosu?
Wołam @chixi @mirkosoft
#gotujzwykopem
  • 32
@Itslilianka: ale to cos dziwnego, ze robia sobie sos ala carbonara ze smietanka? Napisalas to jakby to bylo jakies zlamanie prawa xD
Ja wole klasyczna, ale 90% znajomych woli taka ala carbonare na smietance ¯\_(ツ)_/¯
@Itslilianka: oglądałem film jakiegoś włoskiego szefa i mówił, że są rejony Włoch gdzie dodaje się śmietany do carbonary.
A jeśli pytasz o to jakiej śmietany ogólnie do sosów dodawać to zależy od sosu, ale większości przypadków ze słodka 30% wyjdzie
Dodawali na patelnię guanciale, do tego pieprz, śmietankę, potem makaron na patelnię i


@Itslilianka: dopiero doczytałem, że oni nie używają jajek i sera do podstawy sosu tylko śmietanę? To cofam, tamten szef kuchni mówił, że robić zwykłą carbonarę z jajek i parmezanu, w niektórych rejonach dodają trochę śmietany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@moll: znaczy ta śmietanka to 100% sosu
@armacoder: xD no żyje, ale mieli dowóz i carbonara z jajek źle to znosiła
@Tigermass: no ja wolę taką i taka. Zależy ile chce poświęcić czasu na gotowanie i od dnia. Ale obie dobre.
@woda_z_cytryno: a czemu nie 30? Ta też jest słodka
@banalny_tuzin: NO JA WIEM.
@JuneJohn: ale tu śmietanka jest sama. Z tłuszczem z guanciale. Zero jajek
@Itslilianka mniej tłuszczu to raz, ale nie traci na smaku. Druga kwestia - ja na przykład zawsze robię dużo sosu i lubię zjeść następnego dnia lub po kilku godzinach. I w przypadku 30 zauważyłam, że po kilku godzinach z tej śmietany wychodzi tłuszcz, takie oczy jak w rosole i lipa z jedzeniem tego. Jako makaronożerca naprawdę polecam tę 18.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: tak dokładnie robili zapiekanki makaronowe xd ugotowany makaron śmietanka mozarella i parmezan na górę. Aż sobie kupię taka mała foremkę na zapiekanki na raz
@moll: e tam, na słodkiej też zrobisz
@Itslilianka: bez śmietany po prostu łatwiej o błąd, typu zrobisz jajecznicę zamiast carbonary, ale i tak wg mnie to krok w tył, nie lubię ortodoksji w kuchni, np. nie uważam, że zamiana mięsa na zwykły boczek to zbrodnia, nawet czosnek albo natkę pietruszki można dać, ale zamiana jajek i sera pecorino na śmietanę to już nie jest carbonara, ja bym się czuł oszukany
@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: wiem robiłam ostatnio xD ale patent z ukwaszaniem jest fajny np. do dipów - robiłam sobie sos czosnkowy na bazie ukwaszonej śmietanki i wyszedł delikatniejszy niż na majonezie, a konsystencja też gęsta