Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kurczę. Kupiłem sobie przed 30 mieszkanie bez kredytu. I zastanawiam się, czy nie spisywać dziś umowy notarialnej. Obecnie mam 30 lat (urodziny miałem niedawno) i się zastanawiam czy kupno mieszkania to już dojrzała i spora odpowiedzialność. Ja obecnie nie czuję się taki jak opisałem to w poprzednim zdaniu. Nie mam dziewczyny (nigdy nie miałem!) mimo wysokich kwalifikacji (wygląd, wykształcenie, dobra praca w IT), nie mam dzieci. No nie czuję się dorośle. To po co to mieszkanie? No właśnie sam nie wiem po co. Mieszkam z rodzicami, ale w tak dużym domu, że nie czuję ich obecności. Jakbym mieszkał sam. Przerasta mnie taki zakup mieszkania. Nikt ze znajomych nie kupił sobie w tym wieku mieszkania sam. Dopiero jak znajomi brali ślub to rodziny pomagały w spłacie kredytu. Tak to nie znam nikogo kto kupił sobie sam mieszkanie czy dom. Dlatego też może lekki pierwiastek niesprawiedliwości się odzywa, gdzie nie otrzymam pomocy od rodziców? A też niektórzy znajomi przez podwyżki stóp procentowych spłacają 25-letni kredyt od 8 lat i mają do spłaty tyle samo ile mieli na początku. Dlatego nie wiem co robić? Trochę się boję.

#nieruchomosci #mieszkanie #oswiadczenie #zalesie #po30 #zwiazki #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629748126c4acecd3174ccd7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Kredyto na mieszkanie wzialem w wieku 23 lat. Ogolnie mieszkanie nie ma nic do dojrzalosci, kazdy ma inna sytuacje zyciowa. Nie jestes nikomu nic winien, nie odpowiadasz za losy osob wokol Ciebie. Jak nie chcesz w nim mieszkac to daj na wynajem. Jak nie chcesz wynajmowac to sprzedaj (teraz bedzie ciezko). Osobiscie nie wyobrazam sobie mieszkania z rodzicami na jakimkolwiek metrazu. Moje relacje z rodzicami sa bardzo zle i kilka
@AnonimoweMirkoWyznania: a potrzebujesz mieszkania czy nie? Tu nie ma znaczenia czy czujesz się dorośle czy nie. Jeśli nie jest konieczna wyprowadzka z dużego domu to się nie wyprowadzaj. A jak musisz lub uważasz, że to jest odpowiednia decyzja to się wyprowadź. Nie rozumiem w ogóle wywodu.
Kupiłem sobie przed 30 mieszkanie bez kredytu. I zastanawiam się, czy nie spisywać dziś umowy notarialnej. Obecnie mam 30 lat (urodziny miałem niedawno) i się zastanawiam czy kupno mieszkania to już dojrzała i spora odpowiedzialność.


@AnonimoweMirkoWyznania: te zdania są ze sobą sprzeczne.