Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: Właśnie patrzyłem że chyba nie ma co wynajmować z takimi procentami jeżeli chcę tutaj zostać, tylko brać taki kredyt i kupować mieszkanie.


@cyrkon: Powodzenia w otrzymaniu kredytu we Francji. Idz śmiało zobacz jakie to proste
@DarkZizi: no w Polsce nie

@cyrkon: oczywiście. Jak nie masz żadnej nieruchomości we Francji to dostaniesz jeszcze niższe oprocentowanie.

@kiwors: we Francji i tak nikt nie oszczędza na lokacie to wszystko jedno.

@kaaban:

Powodzenia w otrzymaniu kredytu we Francji. Idz śmiało zobacz jakie to proste

A co w tym trudnego?

@cyrkon: nie ma problemu jak masz w miarę stałe dochody. Gwarantow żadnych nie trzeba, co ciekawe bierzesz
@przecietnyczlowiek:

na stały okres maks 10 lat.

Nie, kto ci takich bzdur nagadał? Do 30 ale i tak banki nie dają już na więcej niż 25. A dodatkowo jeśli to pierwsza nieruchomość to np na 25 lat tylko pierwsze 15 jest oprocentowane.

@cyrkon: jak nie masz już okresu próbnego to pewnie
@przecietnyczlowiek:

z dodatkowym ubezpieczeniem, możliwością przeliczenia po 10 latach gdyby stopy bardzo wzrosły, minum 30% wkładu własnego

Nie wiem kto ci dał takie warunki ale to tragedia.
Zwłaszcza ten wkład własny
@przecietnyczlowiek: co mam weryfikować? Mam w tej chwili 4 kredyty hipoteczne.
Bank chce wiekszy wkład jak jesteś słabym klientem, nie ma problemu z kredytami na 110%.
Zresztą we Francji jest ta zaleta (co w Polsce jest postrzegane jako przestarzałe) że nie ma żadnych sztywnych reguł. O wszystkim decyduje koleś w twojej lokalnej agencji.
@kovv4lasky:

masz 4 kredyty, wiesz z autopsji, ale zaraz i tak Ci powiedzą, że na grupce dla kredyciarzy ktoś coś napisał o Francji i się nie znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idzie przywyknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@broker: we Francji nie ma lokat jak w Polsce. Tzn są jakieś tam pierdoły na kontach ale wszyscy trzymają kasę w innych instrumentach, których jest