Wpis z mikrobloga

Mam JDG i jestem na ryczałcie (przez co nie mogę wliczać sobie kosztów w działalność firmy). Czy istnieje jakiś sposób żeby mądrzej rozliczać leasing który dopiero planuje wziąć? Coś obiło mi się o uczy zakładanie specjalnie działalności (oddziału?) w czechach lub estonii ale to chyba tylko rozwiązanie dla spółek?

#leasing #programista15k
  • 11
  • Odpowiedz
@Piskariota: na JDG majac liniowy mozesz odliczac koszty tylko do wartosci 120k wiec jesli auto kosztuje 1mln to i tak doliczasz tylko do 120k dochodowy i VAT. Fajnie byloby odliczyc jednak wiecej jesli byloby to mozliwe :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uzytkownik8: myślenie Kalego.
Wybrałeś ryczałt bo się lepiej opłaca a teraz płaczesz że odliczać nie możesz.

Jak ci bardzo przeszkadza, przejdź na liniowy i będziesz mógł odliczyć xD

Polecam https://jakipit.pl i do miliona raczej nie ma co kombinować że spółkami, tym bardziej zagranicznymi. Z doświadczenia widzę że obsługa zje połowę zysków, a masz tylko dodatkowe problemy na głowie
  • Odpowiedz
@BShKF: 150K to kwota elastyczna zależna od odliczenia VAT. Przy 100% VAT to będzie 150k netto, dla DG użytkującej auto w celach mieszanych to 150k to kwota netto+50% VAT za samochód czyli 165470,85 PLN brutto.

@uzytkownik8: Wyrolowali Cię z Nowy Ładem już powoli widać powroty IT do liniówki lub ogólnych. Nie ma szans na leasing na zagraniczny podmiot. Ryczałt to też kastracja dla zdolności. Dla przykładu IT 15k na liniowym
  • Odpowiedz
@OptiFinance: ryczałt i tak opłaca się bardziej przy wyższych kwotach. 12% to jest niski podatek. Gdy ryczałt wynosił 15% to należało generować około 21% kosztów przychodów aby liniowy 19% się bardziej opłacał. Obecnie to około 37% przychodów. Aż tyle kosztów trzeba generować żeby liniowy się bardziej opłacał. Przy kwotach rzędu 50k na fakturze to wychodzi, że trzeba robić koszty na 18k. No za tyle auto to już fanaberia, a w takim
  • Odpowiedz