Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mogę z tymi kobietami...
Posiadam mieszkanie 65m na kredyt. Do niedawna mieszkałem razem z kolegą który płacił mi 1300zł + rachunki na 2.
Niedawno postanowiłem razem z dziewczyną że się do mnie wprowadzi, a kolega znajdzie sobie nowe mieszkanie do wynajmowania.
Tylko że dziewczyna nie chciała mi płacić za wynajem tylko rachunki na 2, czyli w praktyce 350-400zł na miesiąc, mimo że wcześniej wynajmowała kawalerkę za prawie 2000zl.

Rata mi poszła do góry (z 1200 do 1800) i postanowiłem, że wynajmę swoje mieszkanie, a razem z dziewczyną wynajmiemy coś mniejszego. Wynajmuje mieszkanie 3 studentom za 3600zł. A sami wynajmujemy 35m za 2100zl. Wszystko jest okej, mieszkamy tak od miesiąca, a wczoraj dziewczyna wyskakuje z mordą do mnie że jestem do niczego, że jak mogłem dla kilku groszy wynająć swoje ładne mieszkanie i przejść do klitki.
Przecież miała opcję żeby się dorzucać trochę a że nie skorzystała to co mam zrobić. Tym bardziej że to nie była kwestia chwili, szukaliśmy mieszkania przez ponad miesiąc. Miała czas żeby zmienić zdanie.

Sam jestem zadowolony, bo mieszkanie mimo że małe jest całkiem ładne, nowoczesne budownictwo. A dzięki temu teraz sobie nadplacam mocno kredyt.
W dodatku studenci którym wynajmuje są bardzo ogarnięci i szanują mieszkanie, tego obawiałem się najbardziej że zniszczą mi mieszkanie, ale jest dobrze przynajmniej na razie.

#mieszkanie #nieruchomosci #zwiazki #gorzkiezale #logikarozowychpaskow

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629720996c4acecd3174ca18
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 49
  • Odpowiedz
dziewczyna wyskakuje z mordą do mnie że jestem do niczego, że jak mogłem dla kilku groszy wynająć swoje ładne mieszkanie i przejść do klitki.


@AnonimoweMirkoWyznania: zepsułeś jej misterny plan, chciała oszczędzić i mieszkać w większym mieszkaniu, a tu dupa ;p
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ogólnie to wśród moich znajomych idzie przekonanie że skoro facet ma kredyt na mieszkanie to kobieta mieszkająca z nim powinna płacić tylko rachunki na pół. Ja się pytam dlaczego? Przecież i tak musi wynająć więc musi płacić za wynajem a czy te pieniądze idą na spłatę to już nie jej sprawa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No mirku, pasowały by #!$%@?ć dobrze dziewczynę w obydwa garaże.
A później #!$%@?ć z mieszkania. Jak takie cyrki ci robi przed ślubem to na 100% Wydyma cie na alimenty.
Albo będziesz kukoldem i niewolnikiem. Rozważ to bo bolesne jest ale dalej jest gorzej...

Super że masz hate, jesteś zaradny i bardzo rozsadney, nie modne to w tych czasach. Współczuje partnerki... takie potrafią nie jednego zajebistego gościa ściągnąć na dno
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem, czy to zarzutka, to w końcu 1300 zł rata czy 1200?
Gdzie znalazłeś mieszkanie 65m2, które wynająłeś za 3600, za które płacisz raptem 1800, przecież to się kupy nie trzyma.
Nikt nie płaci za pokój 1200 zł poza centrum nie wiem Warszawy czy Krakowa.
Moim zdaniem jak masz swój kredyt na swoje mieszkanie to powinieneś go spłacać sam. Jak zostanie żoną i oddasz jej cześć mieszkania, to może
  • Odpowiedz
to w końcu 1300 zł rata czy 1200?


@FatZgred: Jest przecież wyraźnie napisane - rata była 1200zł. Kolega płacił 1300zł + rachunki. Czyli pewnie rata + grzecznościowa stówka "odstępnego" - taka poducha na poczet uszkodzonych sprzętów, instalacji, mebli pewnie.
  • Odpowiedz
@fazonun: ja zrozumiałem, że to jest (1300 + rachunki) / 2.
Tak czy inaczej nie zgadza mi się kwota kredytu z wartością nieruchomości, która musi być ogromna, żeby wynająć mieszkanie za 3600.
  • Odpowiedz
Tak czy inaczej nie zgadza mi się kwota kredytu z wartością nieruchomości, która musi być ogromna, żeby wynająć mieszkanie za 3600.


@FatZgred: Zgadza się. Trzech wynajmujących po pokoju, z dostępem do części wspólnych to 3600zł/3 = 1200zł, całkiem rozsądna kwota obecnie. Taniej każdemu z nich wychodzi niż gdyby mieli wynająć kawalerkę w podobnym standardzie (zakładam, że to nie ex-komunalny PRLowski blok, skoro OP je kupił ;) solo.

Gratis do umowy wynajmu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zerwij z nią.
Poważnie mówię. Typiara jest zadufana w sobie i liczy tylko złotówki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zobaczysz jakichś problemów ci narobi za 10 lat np, jak przyjdą inne problemy. Nie daj Bóg, dzieći i rozwód.

Poza tym, co to za partner, który nie chce wspierać swojego partnera finansowo? Co to za zerowanie na drugiej osobie?
Obca osoba mogła płacić połowę, a dziewczyna, królowa jaśnie
  • Odpowiedz
Moim zdaniem jak masz swój kredyt na swoje mieszkanie to powinieneś go spłacać sam. Jak zostanie żoną i oddasz jej cześć mieszkania, to może się dokładać proporcjonalnie


@FatZgred: dlatego razem wynajęli mieszkanie, które opłacają wspólnie, a swoje mieszkanie wynajmę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz