Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mogę z tymi kobietami...
Posiadam mieszkanie 65m na kredyt. Do niedawna mieszkałem razem z kolegą który płacił mi 1300zł + rachunki na 2.
Niedawno postanowiłem razem z dziewczyną że się do mnie wprowadzi, a kolega znajdzie sobie nowe mieszkanie do wynajmowania.
Tylko że dziewczyna nie chciała mi płacić za wynajem tylko rachunki na 2, czyli w praktyce 350-400zł na miesiąc, mimo że wcześniej wynajmowała kawalerkę za prawie 2000zl.

Rata mi poszła do góry (z 1200 do 1800) i postanowiłem, że wynajmę swoje mieszkanie, a razem z dziewczyną wynajmiemy coś mniejszego. Wynajmuje mieszkanie 3 studentom za 3600zł. A sami wynajmujemy 35m za 2100zl. Wszystko jest okej, mieszkamy tak od miesiąca, a wczoraj dziewczyna wyskakuje z mordą do mnie że jestem do niczego, że jak mogłem dla kilku groszy wynająć swoje ładne mieszkanie i przejść do klitki.
Przecież miała opcję żeby się dorzucać trochę a że nie skorzystała to co mam zrobić. Tym bardziej że to nie była kwestia chwili, szukaliśmy mieszkania przez ponad miesiąc. Miała czas żeby zmienić zdanie.

Sam jestem zadowolony, bo mieszkanie mimo że małe jest całkiem ładne, nowoczesne budownictwo. A dzięki temu teraz sobie nadplacam mocno kredyt.
W dodatku studenci którym wynajmuje są bardzo ogarnięci i szanują mieszkanie, tego obawiałem się najbardziej że zniszczą mi mieszkanie, ale jest dobrze przynajmniej na razie.

#mieszkanie #nieruchomosci #zwiazki #gorzkiezale #logikarozowychpaskow

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629720996c4acecd3174ca18
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: Odpisuje z tel, przepraszam za błędy.

@fatzgred: ratę miałem 1195zl dokładnie a od kolegi brałem 1300. Wydaje mi się że wynajem połowy 65m mieszkania w dobrej lokalizacji i dobrze urządzonego to niewiele.
Kredyt brałem w 2019 z 50% wkładem własnym.

Dziękuję wszystkim za odp. Znajomi raczej podzielają stronę mojej dziewczyny, że skoro mieszkanie na mnie to nie powinienem brać nic od dziewczyny. Chociaż niektórym dało do myślenia jak wynająłem swoje mieszkanie studentom i na nim zarabiam, a wynająłem z dziewczyną mniejsze żeby się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to fajnie się wstrzeliłeś w czas i wykorzystałeś okazję.
Dziewczyna chyba nie umie liczyć, bo 3600 - 2100/2 , tak? dzielicie się na pół? to daje 42000zl na rok. Przecież to można co 3 lata kupić nowe auto.
Baby są trochę upośledzone jeśli chodzi o finanse, ja ciągnąłem budowę to moja marudziła.
Rozstaliśmy się,teraz dwa lata później mi przyznała rację, że siedzenie na wynajmie było bez sensu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie mogę z tymi mężczyznami...

Szukasz frajerki. Dlaczego dziewczyna ma spłacać mieszkanie, które będzie tylko TWOJE? Jakie masz wobec niej plany? Wiecznie na kocią łapę, a jak się znudzi to papa?

Albo jak umrzesz to Twoja dziewczyna, z którą będziesz żył jak z żoną zostanie z niczym. Mieszkanie w spadku dostanie rodzina. Konkubinat to patologia.


@Kot_prezesa07: no to niech mieszka sama i płaci 2000 januszowi wynajmu, co
  • Odpowiedz