Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Riess:
Oni pomimo rosnącej inflacji nie podnoszą stóp które zatrzymały się bodajże na 13% i to jest główny powód inflacji. Reszta z twojego wywodu to poboczne rzeczy które też może pośrednio mają wplyw ale największy dalej ma brak podwyżek stóp w stosunku do inflacji. Eksperymentują na żywym organizmie bo zamiast zaciskać politykę fiskalną nie dają sygnału że coś z tym robią
@djsun: nie prawda. Bezpośrednia przyczyna inflacji w Turcji to rozjazd między podażą pieniądza a dostępem do dóbr i usług i deficyt rachunków bieżących wynoszący 95% budżetu.

Jakby kryzys argentyński wybuch dziś to wykopki też by pisały że był spowodowany niepodnoszeniem stóp a nie rozwaleniem gospodarki przez rząd :D
@kipowrot ja wczoraj w ostatniej chwili przeszedłem na 8.30 stała na 5 lat. Mam nadzieję że w 3 się spłacę do 0. Jeżeli spadlyby stopy np w przyszłym roku to wezmę refinansowanie w innym banku by nie być mocno stratnym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Riess: muszę koniecznie chyba jeszcze się dokształcić bo pięć lat studiów na ekonomi to zdecydowanie za mało. Erdogan wbrew kanonom zamiast podnosić stopy procentowe i w ten sposób wyhamować ekspansję kredytu i zachęcić ludzi do oszczędzania i w konsekwencji ograniczyć tempo spadku siły nabywczej pieniądza zszedł z 19% na 13% czym jeszcze podbił inflację. Populizm, a skąd my to znamy?
@djsun: koniecznie musisz, jeśli faktycznie jesteś ekonomistą to nie potrafisz prezentować przekonującego stanowiska popartego własną wiedzą. :D

Mógłbyś np. napisać nam czym jest ekspansja kredytu w Turcji i dlaczego jest negatywna. Wiem że to portal ze śmiesznymi obrazkami ale poprawić jakość debaty zawsze warto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pecunianonolet: i cyk 0.5% aby ludziom na kredytach nie było smutno :D


@Riess:
- ja się tak lubię z państwem spotykać, że teraz będziemy organizować konferencje co 2 tygodnie


- teraz będziemy co 2 tygodnie podnosic o 0,25 XD