Wpis z mikrobloga

  • 1099
@hekktik nie no, nauczycielka na pewno jest debilem i nie zasługuje na swój własny kąt, nie wyznaje głupiego hasła mieszkanie prawem nie towarem, ale wydaje mi się że porządny i ogarnięty obywatel powinien mieć możliwość zakupu i spłaty mieszkania, które nie jest kurnikiem i cela więzienna, jak mamy się rozwijać, gdy nawet zarabiając średnia krajowa nie stać Cie na własne mieszkanie. Ale słaby bait bo odpisałem
@Judalke: Nawet gdyby rynek mieszkaniowy nie był u nas tak zepsuty, to to, że zawód nauczyciela stracił na prestiżu tak mocno, że ludzie bez żadnej żenady sobie piszą "widocznie twoja inteligencja nie pozwala na nic więcej niż praca w szkole", tak jakby brali tam niby każdego z ulicy bez żadnych wymagań, świadczy o zaawansowanym poziomie rozkładu polskiej edukacji, co jest równie dużym problemem co mieszkaniówka... A może nawet większym, bo by
nauczycielka na pewno jest debilem i nie zasługuje na swój własny kąt, nie wyznaje głupiego hasła mieszkanie prawem nie towarem, ale wydaje mi się że porządny i ogarnięty obywatel powinien mieć możliwość zakupu i spłaty mieszkania, które nie jest kurnikiem i cela więzienna


@Judalke: Hasło "mieszkanie prawem nie towarem" odnosi się do budowania tanich mieszkań na wynajem, a nie na własność. Na zachodzie większość ludzi całe życie wynajmuje i nie ma
@Judalke: Oj tam się czepiasz. Mieszkania mają być dobrem luksusowym, wyłącznie dla specjalistów poszukiwanych na rynku pracy i nie ma w tym totalnie nic zdrożnego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś też chłop nic nie miał i jakoś żyli!

@hadrian3:
1. Zorganizuj państwo tak, że wybór zawodu nauczyciela wiąże się z tym, że nie masz gdzie mieszkać i jesz tynk ze ścian przez pół miesiąca
2. Nikt
niemniej hasło mieszkanie prawem a nie towarem jest wyjątkowo głupie


@zielony-mis: W sumie, to dlaczego? Potrafiliśmy jako społeczeństwo dojść do tego, że mamy pewne przyrodzone prawa. Ot choćby nikt nie może cię wziąć za niewolnika (teoretycznie), zabić na ulicy (no może, ale będzie za to ścigany), czy zostanie ci udzielona pomoc medyczna, gdy zachorujesz. Czemu tak bardzo oderwane od rzeczywistości jest dorzucenie do tego faktu, żeby każdy miał gdzie mieszkać? Myślisz,