Wpis z mikrobloga

Assay jest partnerem głównym konferencji:
https://reach4.biz/meetup/

Ciekawe ile organizatorzy zapłacili, żeby ściągnąć Assaya? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy jakiś Mireczek idzie?
Jeśli się wybiera, to może niech się podpyta:
- Jakie są ich 3 najlepsze start-up'y?
- Czy któraś spółka trafiła już na giełdę? Która będzie pierwsza?
- Ile start-up'ów do tej pory upadło?
- Ile teraz mają w portfelu spółek z niezerową wartością?
- Co się stało z elektrycznym pojazdem dostawczym?
- Co się stało z elektrycznym trójkołowcem?
- Jaka jest obecnie wartość portfela?
- Ile procent dają teraz na pożyczce?
itd. (mogę rzucać takimi pytaniami non-stop)

W komentarzach zapraszam do zadawania pytań. Może uda się przekazać.

Ale jest jedno naprawdę ważne pytanie: po co lansować firmę 'Assay'? O wiele lepiej byłoby, że to któryś start'up był partnerem.
No, chyba, że chodzi o sprzedać produktów (czytaj: pożyczek) Assaya, a nie promowanie spółek z portfela...


ps. Aha, Jana-Janina (doradza Asssayowi) z listy ostrzeżeń KNF też będzie. Pozdrowicie ją ode mnie?

#assay
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje

dodatkowe tagi:
jak inwestuje assay?
co to jest assay?
assay fundusz
assay weksel

  • 45
@virgola: dobra śmieszki smieszkami ale o co chodzi?

Rozumiem ze to jakaś scam firma skupująca startupy i sugerująca ze akcjonariusze będą milionerami, ale czemu taka wojna z twojej strony (wpisy co pare dni od daaaawna) i czy robią coś nielegalnego (bycie IT amber gold jest chyba legalne)?
dobra śmieszki smieszkami ale o co chodzi?

Rozumiem ze to jakaś scam firma skupująca startupy i sugerująca ze akcjonariusze będą milionerami, ale czemu taka wojna z twojej strony (wpisy co pare dni od daaaawna) i czy robią coś nielegalnego (bycie IT amber gold jest chyba legalne)?


@Emprzem:
No, jeśli jest tak, jak napisałeś, to w interesie społeczeństwa jest wyeliminowanie takiego podmiotu. Powiedzmy więc, że jestem powiernikiem narodu. I tu naprawdę nie
@virgola: No dobra to dlaczego media milczo? Informowałeś o tym KNF czy choćby jakiegoś dziennikarza?

Amber gold był nielegalny bo mówił „daj nam 100 a my po roku oddamy ci 115!”. I co gorsza robił to (do czasu aż nie skończyła się kasa, ofc).

Czy tu jest tak samo, czy po prostu mówią: „kupujcie nasze akcje/obligacje a my kupujemy super startupy które juz za chwilkę będą warte miliardy”?
Bo jeśli tak
No dobra to dlaczego media milczo?


Bardzo dobre pytanie. Przede wszystkim wynika to z tego, że istnieje pewne przesunięcie zanim się ludzie i media zorientują. Madoff działał dziesiątki lat. Pomniejsze argumenty to to, że Assay płaci mediom za promocję.

Informowałeś o tym KNF czy choćby jakiegoś dziennikarza?


Może w ten sposób: wiem, że organy państwowe wiedzą o sprawie. Niektórzy dziennikarze też.

Amber gold był nielegalny bo mówił „daj nam 100 a my
@virgola: Sprytnie, z tego co mówisz to najlepiej założyć ze szwagrem jakąś spółkę „blokchain- elektromobilność- coś co obecnie jest fajne na onecie” i pójść do nich po 200k. Oni będą mieli nowa fajna inwestycje a ja na pensje dla innowatorów (mnie i szwagra).

No ale serio to powodzenia w walce, choć golenie chciwych naiwniaków jest wg mnie najmniej szkodliwym z przestępstw.