Wpis z mikrobloga

ja nie chcę nic mówić, ale 2020/2021/2022 to lata, w których świat stwierdził, że trzeba ludziom zabrać pieniądze. Najpierw zamykając ludziom biznesy oferując w zmian 'darmowe pieniądze', kreując tym inflację. Jak ludzie usłyszeli, że jest inflacja, to zaczęli hiperkonsumpcjonizm, który gwarantował wpływy do budżetów państw.

No i ludzie brali te pieniądze z kont, brali kredyty (czyli zaciągnęli romans z dobrodziejstwem pańśtwa i banków) i zaczęli kupować. No, a że z pustego to
@PanMihau: Zajebiście, analizować ceny metali na OLX xD może spójrzmy jak to na London Metal Exchange wygląda, a nie u mietka który mógł równie dobrze tę stal ukraść z budowy tunelu na Zakopiance

To prawda, że w perspektywie 3 miesięcznej mamy spadek (w końcu w marcu mieliśmy początek wojny, wtedy ceny stali na LME były rekordowo wysokie) jednak ciągle mamy stal droższą o kilkadziesiąt procent w stosunku do tego co było
Pobierz Celinka95 - @PanMihau: Zajebiście, analizować ceny metali na OLX xD może spójrzmy jak...
źródło: comment_1653913391JixJptA0UBnCdZ8p7LpM8r.jpg
@PanMihau: Ceny po których ja kupiłem stal pod koniec stycznia (na potrzeby budowy domu jednorodzinnego):
pręt gładki fi 6 - 5,180zł
pręt żebrowany fi 8 - 4,750zł
pręt żebrowany fi 10 - 4,640zł
pręt żebrowany fi 12 - 4,640zł
pręt żebrowany fi 16 - 4,300zł
@Celinka95: dlatego napisałem że to KPO gówno da i nie uratuje cen stali, będzie w trendzie spadkowym. Post wrzuciłem o takiej treści bo mimo jasnej sytuacji na rynku materiałow budowlanych ciągle nie brakuje opinii że ceny będą rosnąć "bo materiały".
Ja wiem że będzie spadać ale narracje w tekstach sponsorowanych jest jasna, OBNIZEK NIE BĘDZIE BO MATERIAŁY I WOJNA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ie uratuje cen stali, będzie w trendzie spadkowym


@PanMihau: Na LME jest korekta spowodowana wojną, jednak przewiduje się, że ceny stali sie ustabilizują na poziomie 750 dolarów na tonie. To zresztą wynika z cen kontraktów terminowych na LME. Ceny stali będą więc na rekordowym poziomie 2021 r., co i tak oznacza że to jest bardzo wysoko.

https://www.lme.com/Metals/Ferrous/LME-Steel-Rebar-FOB-Turkey-Platts#Trading+day+summary

Równocześnie, aktualny spadek ceny stali jest spowodowane restrukcjami COVID-owymi w Chinach. Jak się
Pobierz Celinka95 - > ie uratuje cen stali, będzie w trendzie spadkowym 

@PanMihau: Na LME...
źródło: comment_1653914780C0IbajMMxwVqYefl0FLjmI.jpg