Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków obeznanych z #alkohol #piwo #cydr
Wybieram się na wakacje do Polski, mój problem polega na tym, że nie przepadam za smakiem piwa.


Tutaj w #uk pije głównie cydry i zastanawiam się czym mogę je zastąpić będąc w Polsce? Jaki napój alkoholowy będzie dostępny w większości knajp poza piwem? Może jakiś konkretny rodzaj piwa?
Pamiętam, że przed wyjazdem smakował mi całkiem cydr lubelski, poza tym nie kojarzę żadnego innego :/

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 27
Tutaj w #uk pije głównie cydry i zastanawiam się czym mogę je zastąpić będąc w Polsce?


@MallaCzarna: no nie wiem, może cydrem? xD
O ile nie jedziesz na jakąś totalną wieś, to zawsze znajdziesz smakowe piwa (wiśniowe, miodowe), albo różne różniste cydry. Oprócz tego letnie drinki typu aperol spritz, mimosa, czy różne giny z tonicami robią robotę i nie są gorzkie.
@MallaCzarna: Może piwa ale takie soury/pastry soury bardziej. Np. seria Gelato z Funky Fluid. Alko mają niektóre po 10% ale w smaku ani mocy nie czujesz, ani piwa. Soczek taki, oczywiście są różne smaki, Niektóre przypominają nawet smoothie owocowe. Jedyny problem to dostępność. Będą raczej tylko w pubach które specjalizują się w piwach.
@MallaCzarna: Sour/pastry sour to styl. Robią to kraftowe browary, bo jakieś smakowe fortuny czy inne radlery nie mają z tym nic wspólnego - tam to jest piwo z sokiem owocowym. Np. seria gelato o której pisałem to bardziej pulpa owocowa. Pewnie z dodatkiem piwa ale nie czuć tego. Wchodzi jak sok.
W pubie jak powiesz czego szukasz to Ci dobiorą. Najwięcej takich piw to warzy Funky Fluid. Ale znajdziesz też te
@MallaCzarna: Niektóre mają po 10% np. triple gelato berries&cream. Ale słabsze też są. W tamtym tyg do lidla rzucili gelato kiwi pear & lime i ma 5,8%. Choć ono nie jest takie bardzo przecierowe. Te piwa idą bardziej w kwaśną stronę niż słodką.
@MallaCzarna: W lidlu to okazyjnie się pojawiają takie piwa. Co tydzień jest coś nowego. Ale zdarza się, że zalegają z poprzednich tygodni - szczególnie w małych miastach.
W auchan może coś znajdziesz. A poza tym to raczej tylko specjalistyczne sklepy. Ew. przez internet zamówić.