Wpis z mikrobloga

Janusz mówił że jak chce pracować dalej to mam poświęcić trochę swojego czasu i przyjść jutro na kilka godzin (okolo 3-4godziny) żeby pojeździć trochę z drugim bardziej doświadczonym kierowcą który ma wtedy zmianę i mam się uczyc topografii miasta, adresów i oguem nabierać doświadczenia w tej pracy oczywiście za te godziny mi nie płaci, ja swoją zmianę mam następnego dnia. Myślicie że to w porządku wobec mnie i iść jutro czy #!$%@? te robote bo janusz chce mnie wykorzystywac jako darmowa siła robocza? #przegryw #januszex #kolchoz #pracbaza

Jak wyżej

  • Iść 14.9% (17)
  • Nie iść 85.1% (97)

Oddanych głosów: 114

  • 10
  • Odpowiedz
@kutabix: Nie daj się tam wydymać, bo jak raz zrobić coś za darmo to zawsze ci będzie tak #!$%@?ł. A to załadunek przyjedź godzinę wcześniej, a to zostań dwie godziny bo trzeba umyć naprawić. NIE DAJCIE SIĘ TAK #!$%@?Ć I OD RAZU WYRAŻAJCIE SPRZECIW. Każdy kto się godzi na darmowe godziny pracy #!$%@? że robi z siebie frajera, ale daje pewność januszowi że może tak #!$%@?ć każdego. Każdy kto daje
  • Odpowiedz
@kutabix: Pewnie jeździsz jak na niedzielną przejażdżkę i za wolno rozwozisz, przez co Janusz myśli, że się gubisz w mieście. Janusz jest stratny na Twojej pracy i chce żebyś się trochę doszkolił, bo póki co to dokłada do tego, że pracujesz. Temat jest prosty.
  • Odpowiedz
@viollu: sprawnie jeżdżę nie moja wina że często to ja muszę czekać na klientów bo jeden albo wraca z zakupów i muszę czekać na niego 5 minut, jeszcze inny śpi i trzeba wydzwaniac do nich przez co też tracę czas, a później wszystko moja wina bo za wolno dowożę śmiechu warte
  • Odpowiedz
@kutabix: jak Janusz ma problem to niech ci szkolenie zafunduje, a nie. Taki obraz polskiego przedsiębiorcy właśnie, szkolenia nie zrobi, ale narzeka, że pracownik nic nie umie. W pracy też chu*a się nauczysz bo nikt cię nianczyc nie będzie bo trzeba zapie*dalać
  • Odpowiedz
@kutabix: Pracodawca zawsze powinien płacić za Twój czas spędzony w pracy, nie ważne czysto jest dodatkowe szkolenie, trening itd. To on skorzysta na tym, ze jego pracownik dobrze wykonuje prace.
  • Odpowiedz