Wpis z mikrobloga

#kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

29 Maja A.D. 2022
Niedziela po Wniebowstąpieniu

Ewangelia (J 15, 26-27; 16, 1-4)
Onego czasu: Rzekł Jezus uczniom swoim: «Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch prawdy, który od Ojca pochodzi, On o mnie świadectwo dawać będzie i wy świadectwo dawać będziecie, bo ze mną od początku jesteście.
To wam powiedziałem, abyście się nie zrażali. Wyłączą was z synagog, a zbliża się godzina, że każdy, kto Was zabijać będzie, uczyni to mniemając, że Bogu wyświadcza przysługę. A to wam uczynią, bo nie znają Ojca ani Mnie. Ale to wam powiedziałem, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, wspomnieli na to, żem ja wam powiedział».

Corrado GiaquintoDuch Święty
olej na płótnie, ok. 1750
kolekcja prywatna
BenedictusNursinus - #kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

29 Maja A.D...

źródło: comment_1653798756oFYrxdKPesjCtw7ICzjGLv.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wy świadectwo dawać będziecie, bo ze mną od początku jesteście.


@Benedictus_Nursinus: tak to świadectwo dawali ze pospieprzali jak Jezusa krzyżowali a jeden taki Piotrek to ze 3 razy kłamał że go nie zna
  • Odpowiedz
@DPRS: Zgadza się, jednak to wszystko działo się przed Zesłaniem Ducha Świętego. Po przyjściu "Pocieszyciela" Apostołowie rozpoczęli głoszenie dobrej nowiny o Chrystusie, powstała pierwsza gmina chrześcijańska, która później rozwinęła się w Kościół.
  • Odpowiedz
@DPRS: Dlaczego? Po prostu wcześniej Apostołowie mieli do czynienia z samym Chrystusem (w czasie jego życia na ziemi i po jego zmartwychwstaniu). Był to czas kiedy wzrastała ich wiara. Gdy byli już gotowi Chrystus opuścił ziemię a w zamian posłał Ducha aby ich umacniał.
Przecież już wcześniej Duch się pojawiał w Starym Testamencie (po stworzeniu świata) czy w Nowym Testamencie (chrzest Chrystusa).
Sam Chrystus przecież też pojawił się w konkretnym
  • Odpowiedz