Wpis z mikrobloga

@sorek: ale ten wykres to cherry picking. Jestem zwolennikiem dostępu do broni, zwłaszcza w PL, i wiem że czarni częściej mordują, ale można zalożyć że strzelaniny takie jak w szkołach są wynikiem, że każdy psychopata może sobie kupić broń bez problemu w sklepie, a nie dlatego że rozpowszechnienie broni jest duże
że każdy psychopata może sobie kupić broń bez problemu w sklepie


@konsonanspoznawczy: nie, te strzelaniny są wynikiem mocno zaawansowanej w USA braku pomocy odrzuconym przez społeczeństwo mężczyzną (incelom) którzy nie tylko nie mogą się odnaleźć to jeszcze nawet ich ojcowie ich nie rozumieją najczęściej.

Broń to tylko narzędzie, czasem prościej jest z łatwo dostępnych środków bombe zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a skąd wiesz, masz statystyki ilu z mordujących to incele?

Ciężkie do udowodnienia, patrzę po prostu na co bardziej medialne zdarzenia - wiadomo, sporo niepotwierdzonych informacji więc jest to bardziej z przymrużeniem oka.

przecież tu wcale statystycznie nie mniej inceli


@konsonanspoznawczy: incel Polski będzie pisał na wykopie, incel amerykański niewytrzymie i pójdzie zabić siebie i innych.

Warto byłoby sprawdzić statystyki samobójstw wśród "inceli" w Polsce i porównać ze stanami. Zdecydowanie ciekawy
@motoinzyniere: mhh, na lewym widzę po prostu odcięcie spowodowane większym %, obydwie skale są logarytmiczne i odnoszą się do tego samego. Reszta to tylko reprezentacja danych i jeśli zmapowałbyś to liniowo po prostu przesunąłby te punkty i byłyby bardziej zbite. Do przeliczenia korelacji to chyba nic nie zmienia? Po prostu wyglądałyby inaczej wynik byłby ten sam.
Jak to jest że AR-15 stanowi jedynie 13% popularnych bronii a odpowiada za 80zkolnych strzelanin?


@sorek: nie wiem, a swoją drogą to nie kojarzę żadnej głośnej szkolnej strzelaniny, za którą odpowiadałby jakiś czarny...
a swoją drogą to nie kojarzę żadnej głośnej szkolnej strzelaniny, za którą odpowiadałby jakiś czarny...

@enron: to prawda :D


@sorek: już myślałem że padnie argument "bo czarni używają tłumików ( ) "