Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Orange obsługuje takie rzeczy jak #volte i #vowifi?

#play - Voice over WiFi - działa natywne, na czystym Androidzie, bez instalacji aplikacji. VoLTE również działa
#orange - po kontakcie z wsparciem technicznym VoLTE może zadziała, może nie. Jak zadziała, to maksymalnie na parę godzin ( ͡° ʖ̯ ͡°) VoWiFi - nie działa.

Orange jest tak zacofane technologicznie że możliwość korzystania z VoLTE/VoWiFi jest dostępne jedynie na brandowanym sofcie? Mam czysty system, bez jakichkolwiek nakładek, i Play pod tym względem działa spoko, Orange niestety słabo :/

Telefon Poco X3 Pro, Android 12

#smartfon #android #telefony
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MamByleJakiNick: tutaj nie chodzi o zacofanie techniczne tylko o to, że polska to kraj trzeciego świata i producenci mają #!$%@? na dodawanie wsparcia IMS dla polskich operatorów xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuK1337: jeśli to byłby problem z IMS to dlaczego Play działa bezproblemowo, a Orange, które ma więcej klientów i działa w innych krajach - nie działa?

Kilka razy zgłaszałem od Orange że nie działa VoLTE, dostałem odpowiedź że zresetują coś tam, i działało, ale maksymalnie przez parę godzin
@MamByleJakiNick: nie wiem, strona play nie jest aktualizowana, zatrzymali się na iphone 11, więc pewnie więcej telefonów obsługuje volte, ale nikomu nie chce się zaktualizować listy i tam jest twój telefon ¯\_(ツ)_/¯
Na orendż widać, że są nowe modele telefonów i nie ma na tej liście twojego modelu, więc nie ma gwarancji, że zadziała, trza czekać i tyle.
@MamByleJakiNick: Chyba zalezy od tego jak dany tel się "dogaduje" z daną siecią. Mam T-mobile, niedawno zmieniłem OnePlusa na Samsunga i po jakimś czasie od przełożenia karty SIM VoLTE i VoWiFi mi się włączyło. Na Oneplusie nigdy nie działało, mimo że tel niby obsługuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: sprawdzałem raz a jakimś Samsung Galaxy z serii A - wiem że VoLTE działało w Play, w Orange nie. Ale tam był brandowany przez Play soft.

Na Lenovo P2 mam pewność że VoLTE/VoWiFi Orange nie działało, nie sprawdzałem Play.

@ZmutowanaFrytkownica: pod linkiem który podrzuciłeś jest informacja "Telefony spoza listy terminali wspierających VoLTE w Orange mogą mieć systemowo wyłączane usługi VoLTE i Wi-Fi Calling." - czyli Orange celowo blokuje mój
@MamByleJakiNick: Orange na kartę stoi na starym systemie i tam wymagana jest parametryzacja prawie każdej słuchawki osobno. I co gorsze, to producent musi dostosowywać się do nich, bo ktoś to tak mądrze wdrożył. Flex działa na kompletnie innym systemie i tu system dopasowuje się, lepiej lub gorzej, do słuchawek. Na Xiaomi generalnie działa ok. Ale we Flex płaciłbyś 25 na miesiąc. Internetu z kodów da się nazbierać dużo, ja mam 2
Orange ogólnie ma wyjebongo na takie rzeczy, najlepiej wychodzi T-Mobile - oni wspierają sporą część urządzeń, nawet tych nieeuropejskich (np. kupowanych z Chin).

Ja mam OnePlusa 8 Pro i na karcie od T-Mobile, voLTE/voWiFi wraz z "5G" śmiga, a w Orange nie mam żadnej z tych rzeczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MamByleJakiNick:

pod linkiem który podrzuciłeś jest informacja "Telefony spoza listy terminali wspierających VoLTE w Orange mogą mieć systemowo wyłączane usługi VoLTE i Wi-Fi Calling." - czyli Orange celowo blokuje mój telefon. Pytanie dlaczego


Dlatego, że zła konfiguracja IMS powoduje błędy u operatora, zakłócasz innym prawidłowe działanie usługi. Jedni operatorzy robią swoje obejścia problemu, a drudzy dogadują się z producentami i mają w dupie chińskie słuchawki...