Wpis z mikrobloga

Zostałem dotknięty anulowaniem zamówienia przez KIA po przeszło pół roku czekania, podobnie jak wielu innych mirków. Robiłem już podobną ankietę, ale postanowiłem zrobić trochę większe rozeznanie jakie auto mógłbym mieć w miarę szybko max 4 miesiące i pojawiło się kilka opcji na horyzoncie. Uważam, że wydawanie ponad 100k na auto z manualem to już gruba przesada dlatego zdecydowałem, że dopłacę i wezmę coś z automatem i tu opcje są takie.

#samochody #motoryzacja #kia #hyundai #toyota #volkswagen #seat #kiciochpyta #mazda

Który samochód wybrałbyś/wybrałabyś??

  • VW T-ROCK 1.5 DSG 9.1% (10)
  • MAZDA CX-30 30.9% (34)
  • NOWA KIA NIRO 1.6 HEV DCT 10.0% (11)
  • TOYOTA C-HR 14.5% (16)
  • VW GOLF/LEON 25.5% (28)
  • HYUNDAI KONA 1.6 HEV 7.3% (8)
  • inne (w komentarzu) 2.7% (3)

Oddanych głosów: 110

  • 72
@kogi: golfa/leona sobie daruj, obsługa tego to jest jakiś nieśmieszny żart, nawet zasrany włącznik świateł jest dotykowy i jednocześnie w piano black. Albo kretyńskie slidery dotykowe do głośności i temperatury, nawet bez podświetlenia.
Do tego intuicyjność tego interfejsu jest mocno dyskusyjna.

Bralbym CX-30.
golfa/leona sobie daruj, obsługa tego to jest jakiś nieśmieszny żart, nawet zasrany włącznik świateł jest dotykowy i jednocześnie w piano black. Albo kretyńskie slidery dotykowe do głośności i temperatury, nawet bez podświetlenia.


@bidzej: w cupra leon było to fajnie rozwiązane
@bidzej: nie miałem okazji użytkować na co dzień. Ale na jeździe próbnej spodobało mi się, bo można sterować gestami :) A to co najpotrzebniejsze jest przy kierownicy. No oprócz asystenów, je trzeba wyłączać z poziomu ekranu dotykowego. A nie da się z nimi jeździć np. asystent pasa ruchu jest bardzo agresywny
A to co najpotrzebniejsze jest przy kierownicy. No oprócz asystenów, je trzeba wyłączać z poziomu ekranu dotykowego. A nie da się z nimi jeździć np. asystent pasa ruchu jest bardzo agresywny


@GeDox: w golfie kierownica też jest dotykowa. I da się z niej sterować asystentami, ale polega to na tym, że na ekranie pojawia się menu, przez które trzeba sobie dotykowo przescrollować. Nie ma nad czym dywagować, aktualne interfejsy VAGa to
@kogi: nie jest dotykowy. Czy jest dziwne to nie wiem, pewnie kwestia przyzwyczajenia, na pewno interfejs jest dosyć ascetyczny.
Ale AA działa, chociaż z braku dotyku nie wszystko jest idealne, trzeba operować pokrętłem i np w Waze nie ma kontrolek do zoom/pan, więc jest to utrudnione.

Mam cx-30 chociaż z ręczną skrzynią, jakbyś miał pytania to wal.
@kogi: za to z modeli w ankiecie to miałem na chwilę Corollę z silnikiem 2.0 i moim zdaniem fajnie to działa jeśli ktoś nie boi się cvt.
Ale wnętrze i multimedia słabe, pewnie w chr jest podobnie, w dodatku klaustrofobiczny tył, o ile to komus przeszkadza.