Wpis z mikrobloga

#!$%@? w tygodniu 5-6 treningów
3x siłowe (ok. 700 kcal spalam na jednym treningu)
1-2x boks (ok 1200kcal na trening)
1-2x bieganie (w zależności czy mam jeden trening bokserski czy dwa - ok. 400 kcal na sesje)

dieta staram się trzymać na poziomie zera kalorycznego (+- 100kcal na koniec dnia), uzupełniam oczywiście kalorie spalone na treningach
a w ciągu dwóch tygodni #!$%@?łem dodatkowe 3kg na wadze i doszło widocznie więcej tłuszczu
węgle staram się trzymać na poziomie 430g, białka ok. 2,5g na kg masy ciała

coś robię nie tak?

#mikrokoksy
  • 21
@sensu: Jesz więcej kalorii niż potrzebujesz. Skoro tyjesz, to znaczy, że nie jesteś na zerze kalorycznym. Właściwie to jesteś grubo ponad tym zerem, skoro tygodniowo 1,5kg do przodu. Ile kcal zjadasz? Pewnie ilość spalonych kcal masz mocno przeszacowane.
@hekktik: lekko zmodyfikowałem sobie fbw sakera
@PodniebnyMurzyn: #!$%@? pod korek? xD

z tego co tam naczytałem to apple watch liczy to na podstawie tętna podczas treningu, a mi podchodzi czasmi pod 200 minimum podczas ćwiczenia, może mi to jakoś to zaburza? xD

@pp93: to muszę zejść trochę, kurde jak dałem tyle kasy za ten zegarek to chociaż myślałem że mi będzie dobrze to wszystko liczył xD
lekko zmodyfikowałem sobie fbw sakera


@sensu: jezeli nie dorzucasz do kazdego treningu z 30 min jakiegos niezlego cardio to #!$%@? tam nie spalasz 700kcal na tym fbw

to samo na boksie. przeliczyles sie z kaloriami i to grubo. odpal kalkulator w necie, ustaw jako srednio-wysoka aktywnosc i zrob zero na podstawie tego -200kcal na start. a nie 1200 na boks i 700 na silke. cmon xd
@sensu: chudnięcie polega tylko i wyłącznie na spalaniu więcej kalorii niż się przyjmuje, a na niczym innym

a skoro "#!$%@?łeś" na wadze to wnioski są oczywiste:
- zegarek pokazje #!$%@? dane
- w rzeczywistości nie jesz +- 100 kcal więcej/mniej tylko grubo więcej
nie ma innego wyjaśnienia xD
@sensu: Też mam AW i w sumie też pokazuje mi np 900 spalonych kcal podczas 1,5h treningu. Po prostu się nie bierz tych danych jako 100% poprawnych, ale jako takie, którymi się możesz sugerować. To że wyliczyłeś zero kcal gdzieś w internecie też nie musi świadczyć o tym, że będzie to w 100% poprawne.
Jeśli przytyłeś aż tyle, to stawiam, że w kalkulatorze w necie wyliczyłeś sobie zero dla osoby, która
@pp93: 187 wzrostu i teraz 84kg, zero na poziomie 3k kcal dziennie a jadam koło 4k
chyba już widzę jak #!$%@?łem XD

zawsze miałem problemy z przyrostem na wadze, dlatego jadłem zawsze więcej i miałem tempo przyrostu ok 0,5kg na tydzień/dwa. a teraz przed wakacjami mi się chyba metabolizm przestawił bez ostrzeżenia
#!$%@?, już nie ma co się bawić w redukcje. potężny bęben będzie na plaży coś czuje xD
@sensu: Korzystając z pierwszego z brzegu kalkulatora, to 3k na zero liczy przy Twoich parametrach kiedy zaznaczyłem, że masz dużą aktywność fizyczną. I to pewnie jest mniej więcej Twoje zero, tylko to już uwzględnia te opisane przez Ciebie treningi. A Ty do tej wartości dodałeś kalorie, które pokazał Ci jako spalone zegarek, a nawet przy 4k to w sumie jeszcze z górką. Więc prawdopodobnie masz aktualnie blisko 1k kcal nadwyżki :)
@pp93: właśnie to sobie policzyłem i #!$%@? rzeczywiście
hahaha ale okres masowy sobie zafundowałem
dzięki za rozjaśnienie!
muszę teraz wykombinować jak zejść z chociaż jednego posiłku bez uczucia ssania na żołądku