Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy IKE, IKZE, IPK i/lub IPE mają jakiekolwiek zastosowanie dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą na #ryczalt, a jeśli tak, jakie?

#pytanie #jdg #dzialanoscgospodarcza #ike #ikze #ipk #ipe #emerytura #prawo #podatki #firma #oszczedzanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628d03045b7f91b6f6273d6a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy IKE, IKZE, IPK i/lub IPE mają j...

źródło: comment_1653409794OS8BMbGI7SRJ4f8vuG4mSb.jpg

Pobierz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo tańszy podatek od zysków kapitałowych na IKZE.
Przykład: wpłacasz na giełdę 1000 wyciagasz 11000
bez IKZE:
-płacisz dochodowy od 1000 (ryczałt lub 17/32 a może nawet 32+4) dajmy na to 170zł lub 120zł (ryczałt 12%)
-płacisz od zysku 19% czyli 1900zł
z IKZE:
-nie płacisz podatku od tego 1000 zł czyli nie płacisz 170zł lub 120zł
-ale płacisz od całości 10% czyli 1100zł

Czyli IKZE wygrywa na ryczałcie 12%
WierzgającaDziewczyna: @zibizz1: Dzięki! Pozwól, że skorzystam z Twojej wiedzy i zadam jeszcze dwa pytania:

- A jak by to było z IKZE w przypadku inwestowania w duże ETFy - fundusze indeksowe (total market cap, SP500, gospodarki rozwijające się) i obligacje + przy ryczałcie 8.5?
- Czy w takim przypadku IKE, IPK i IPE mają jakieś zastosowania, czy tylko IKZE?

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania:

- A jak by to było z IKZE w przypadku inwestowania w duże ETFy - fundusze indeksowe (total market cap, SP500, gospodarki rozwijające się) i obligacje + przy ryczałcie 8.5?

- Czy w takim przypadku IKE, IPK i IPE mają jakieś zastosowania, czy tylko IKZE?

Najpierw IKZE do pełna potem IKE. Co to IPK i IPE?

Jeszcze raz przeliczam na 8,5% ryczałt
W IKZE
- inwestujesz 1000zł zarabiasz na giełdzie
PolnyUrolog: @zibizz1: Dzięki za przeliczenia!

Mój błąd, miałem na myśli PPK (Pracowniczy Plan Kapitałowy) i PPE (Pracowniczy Plan Emerytalny). Czy PPK i PPE jakieś zastosowanie na JDG na ryczałcie?

Co do IKZE i IKE, czy one mają jakikolwiek sens w następującej sytuacji: 30 lat, JDG na ryczałcie, plan to regularne inwestowanie dużej części comiesięcznych zarobków w fundusze (ETFy) i obligacje, a następnie - po 20 latach, czyli w wieku 50
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystkie te rozwiązania mają taki cel. Moi zdaniem PPK są też korzystne bo masz dodatkowy bonus od pracodawcy i państwa. Minus taki że ty nie zarządzasz ta kasą. PPK sa tylko na UoP w firmach które zatrudniają więcej ludzi, PPE nie interesowałem sie