Wpis z mikrobloga

Zjechałem z emigracji leczyć sobie zęby (bo w #!$%@? taniej), a mam sporo do naprawy, więc zejdzie mi nad tym przynajmniej ze dwa miesiące. Ulokowałem się u rodziców w domku na działce, bo gnieść się z rodziną nie chcę w mieszkaniu. I wiecie co jest zajebiste? To, że zawsze zjeżdżając na urlopy miałem gdzieś z tyłu głowy ten stres, że za tydzień, lub dwa trzeba będzie wracać do pracy i jakoś nie mogłem się zrelaksować, a teraz jestem mega wychillowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Internet mam wraz z laptopem i PS4, wodę bierzącą mam, lodówkę i kuchenkę mam, kibel jest. Wstaję rano to ptaszki śpiewają, słonko świeci. Śpię kiedy chcę, wstaje kiedy chcę, nikt mnie nie budzi krzątaniem się po domu, oszczędności mam tyle, że mógłbym żyć bez pracy ze 2 lata, więc i nie jadę na samym chlebie. Do kumpli i sklepów też blisko. Takich wakacji potrzebowałem i czuję się tak mega komfortowo jak chyba nigdy w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
#wakacje #urlop #pracbaza #heheszki #chillout #gownowpis #chwalesie
  • 93
@LubieChleb: Ach polecam ten stan. Sam ostatnio nie pracowałem przez dłuższy czas. Tylko jakieś marne godzinki, bo klient nie miał dla mnie projektu. I kurde mógłbym szukać czegoś innego, żeby był stały przypływ gotówki, ale wolałem sobie poczilować, bo poducha finansowa jest odpowiedniej grubości i mogę mieć #!$%@?.
@ProResHq: Mam bałagan, przyznaje - naprawiam błędy młodości, ale ty chyba masz zdrowe zęby, że nie wiesz jakie są terminy u dentystów czasem, hę? W moim miasteczku jest około 5 gabinetów i wybrałem ten z najkrótszymi terminami - czekałem prawie 2 tygodnie, jutro mam wizytę. W innych najkrótszy termin był... 26 dni ( ͡° ʖ̯ ͡°) . I jak zrobię zeby to będę chodził do dentysty częściej.
@LubieChleb: Jasne, że są. Ale jak się przyjeżdża z daleka, to warto być już umówionym z wyprzedzeniem :) tym bardziej, że za chwilę wjeżdża sezon urlopowy. Pozytwyna energia jest - po prostu trzeba dbać o zdrowie, a nie kisić hajs, a siedzieć z bałaganem w zębach + nie chodzić do lekarzy. Zdrowie jest jedno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Stać mnie na wszystko tylko jak mam płacić w Holandii za jednego zęba tyle co w Polsce za 4 to chyba się opłaca przyjechać tu, bo pobyt, przejazd i dentysta wyjdą taniej niż samo zrobienie zębów tam dzbanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) .


@LubieChleb: nie wyjdzie. Chyba, że kanałowo wszystko robisz. Samo siedzenie na dupie przez dwa miesiące to zmarnowany urlop i minimum 4k€ w plecyz których
@jerry56: Wiesz, mój tata pracował na hucie 33 lata (wcześniej zakład kamieniarski 7 lat), więc praca niezbyt lekka. I teraz mając 70 lat jest najbardziej dziarskim i sprawnym staruszkiem jakiego znam. Nie każdy kończy jako schorowany kaleką na emeryturze, może i ja będę miał szansę ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

@spunky i tak powinien robić każdy - dłuższy urlop na relaks, bo życie to nie tylko kasa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubieChleb: weź sobie w NL do ubezpieczenia najtańszy pakiet dentystyczny jak już wszystko zeibisz, będziesz miał kontrole w cenie, a na drobne naprawy nie będzie ci się opłacało do PL jeździć.

No i taki wypad na zęby wyjdzie taniej tylko jak masz gównianą umowę i agencyjny barak, a nie mieszkanie, poza tym wszystkim co wyżej wymieniłem.

Tylko żeby ci do głowy nie przyszło w Polsce aparatu zakładać, bo w NL żaden
@geuze: Tak ale oszczędności mam tyle, że stracenie ich trochę nie zaboli wcale, a odrobię to w ciągu kilku miesięcy. Czasem przestownbez przypływu gotówki i zużycie oszczędności jest warte komfortu psychicznego jaki daje taki urlop, wierz mi.

@ProResHq kisilem hajs 2 lata w Hilandii, żeby móc bez wyrzutu zrobić żeby, które się psuły lat 10, gdy z polskiej pensji nie było mnie stać na ich zrobienie, bo zawsze były ważniejsze wydatki,
@geuze: Ja mam mieszkanie z dziewczyną wynajęte, a i tak mi to taniej wyjdzie. A i najtańszy pakiet dentystyczny nie zrobi wszystkiego, bo już się dowiadywałem od znajomych w NL, którzy go mają, a biorąc pod uwagę stan niektórych zębów u mnie to taki nie wystarczy.
I poważnie, nie musisz mi przeliczać wszystkiego - żyłem tam dwa lata, wiem co robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubieChleb: no co kto lubi, jeżeli to dla Ciebie przy okazji fajny urlop to ok, ja wolę spędzać wakacje na czym innym po prostu ¯\_(ツ)_/¯