Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower - montował ktoś stojak rowerowy do kostki przy domu? Chodzi o miejsce, gdzie dzieciaki będa mogły odstawić sprzęt, przypiąć i wejść na chwilę do domu bez potrzeby otwierania garażu co 15 minut. Zastanawiam się, czym i jak głęboko to mocować, by sam stojak nie "zniknął" z kilkoma kostkami podjazdu - różne dziwne rzeczy znikają w okolicy.
Pobierz testuser - Mirki z #rower - montował ktoś stojak rowerowy do kostki przy domu? Chodzi...
źródło: comment_1653299147JAOrE5DL2ifKOLPgidv3KM.jpg
  • 12
Chyba, że jakiś debil wyrwie to z kostką.

Zastanawiam się, czym i jak głęboko to mocować, by sam stojak nie "zniknął" z kilkoma kostkami podjazdu - różne dziwne rzeczy znikają w okolicy.


@testuser: no, nie takie rzeczy się już widziało ;)
@Duzy_przemo: przeszło mi to przez myśl - długie wiertło fi20, kotwa i zobaczymy

@WafleMichaua: rozważę, na razie szukam pomysłu gdzie to ustawić, by dalej 4 auta mieściły się na podjeździe, faktycznie te u-kształtne fajne

@dymel: problem w tym, że nie chcę rozkopywać podjazdu - to ostateczność

@bartman28: ano na takiej, gdzie ostatnio była plaga kradzieży i znikało z posesji wszystko, co dali radę unieść i zmieściło się na
@testuser: przede wszystkim na U przypinasz rower ramą, a nie kołem, które odpiąć jest śmiesznie łatwo. No i rower stabilniej stoi. Wiem, że przed domem punkt pierwszy mało istotny, ale jak robić, to imo porządnie. No i dzieciaki się nauczą od razu, jak poprawnie przypinać rower
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartman28:
Mi kiedyś ukradli rower z podwórka, a nawet minuta nie minęła.

Ps. Rower się odnalazł, łącznie z najebusem który nim jechał. Choć tego złomu zbytnio szkoda nie było, ale nie miałbym czym jeździć po lasach (miał on nie do końca sprawne hamulce i trzeba było nauczyć się nim hamować).
@pcela: @testuser: Ok... współczuje. Zwyczajnie ciężko mi to zrozumieć. Często jezdze do rodziców na rowerze. Zostawiam tam rower gdzies na działce i o nim zapominam na kilka godzin, czasem na noc. Sąsiedzi mają 5 Krossów mysle ze łącznie koło 20k warte i caly rok stoją w tym samym miejscu pod jakims daszkiem widocznym z ulicy.
Moze to poprostu spoko okolica albo jakiś szeryf mieszka :)

#!$%@?łbym jakbym miał przypinac rower
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartman28:
Ja tam byłem tylko na wakacjach, mamy tam domek po pradziadkach (należy do mojej mamy i dwóch wujków). Ogólnie spokojna okolica, cztery domy tylko. Sam się zdziwiłem, bo nie raz go tak zostawiałem, opartego o ścianę domu.
@bartman28 pies jest, ale póki nie zrobię ogrodzenia i bramy, nie ma szans, by pilnował podjazdu (łańcuch wykluczam). Mam gotowe okablowanie pod kamery, nawet detekcję ruchu z powiadomieniami w wyznaczonych godzinach ogarnąłem. Sąsiedzi do rany przyłóż, ale co z tego, jak ch.je z wioski obok upatrzyli sobie nowe osiedle. W trakcie budowy nawet wiadra z zaschniętą zaprawą ginęły, a sąsiadowi pół palety kostki znilnęło w 1 noc i nawet wiemy, który działkowicz