Wpis z mikrobloga

Hej,

mam pytanie. Poszukuję od jakiegoś czasu odpowiedzi: czego potrzebuję aby czuć satysfakcję z życia? Do tej pory ta satysfakcja przychodziła i odchodziła i nigdy nie wiedziałem sprawiało jej istnienie. Dziś rano udało mi się to jakoś opisać.

Sens życia mi wraca kiedy nawiązuje emocjonalnie intymne relacje z innym człowiekiem. Kiedy dzielę się emocjami jak smutek, radość, wstyd itd. Znika wtedy samotność i nagle mam ochotę realizować „zadania” dnia codziennego. Czuję spełnienie i spokój. To samo czuję jak inna osoba mi zaufa na tyle aby robić to samo w moją stronę.

Chcę przestudiować ten temat, jakie hasła, terminy i definicje powinienem przyswoić? Znacie jakieś książki, wykłady na ten temat? Chciałbym budować takie relacje nie z przypadku ale świadomie i wysoko jakościowe. Tinder’uje już od paru miesięcy i wiem, że wiele osób wcale nie ma podobnie jak ja. Jak rozpoznać takie osoby? Gdzie ich szukać?

#psychologia #psychiatria #senszycia #intymnosc #ksiazki #madrosc #zwiazki #przyjazn
  • 1
@KLRWR:
Ja bym zaczął od czytania na temat hierarchii potrzeb (słynna piramida Maslowa i inne).

Co do tego jak szukać takich ludzi to nie wiem czy tutaj na pewno chodzi o szukanie jakichś konkretnych osób bo każdy w większym lub mniejszym stopniu takiej hierarchii podlega.
Na pewno łatwiej jest z ludźmi nie wstydzącymi się swoich emocji i potrafiącymi o nich rozmawiać. Poza tym to może być dowolna konfiguracja. Sam mam teraz