Wpis z mikrobloga

@celulozy: w tym roku nadejdzie masowe wymieranie, eksperci szacuja ze umrze około 550 milionow do 1,5 miliarda ludzi, taka będzie kleska glodu. Dlatego w tym roku nasa w kooperacji z europejską agencją kosmiczna i spacexem zaczyna budowe bazy na marsie, aby odnaleźć ruiny starożytnej cywilizacji która ogarnęła podroze miedzygwiezdne
  • Odpowiedz
@Castellano: No to jest mega #!$%@? zresztą tak samo w nami: Jak widzimy jakiś wielki obraz to widzimy tylko autora głównego, a często przy freskach było iluś tam pomocników, którzy uczyli się 10 lat jak coś tam namalować aby teraz nawet nie być pamiętany. Albo ok. 20 wieków skrybów, którzy anonimowo przepisywali książki zanim ktoś nie ogranął, że oni są w #!$%@? zbędni bo można przecież cyk drukareczką.
  • Odpowiedz
też zauważyliście, że w tym roku pszczół i innych zapalaczy jest malutko? Chodzę po parku, dookoła wszystko kwitnie na na kwiatkach owadów 0.


@celulozy: są badania mówiące, że owady giną nawet szybciej niż inne zwierzeta i biomasa spadła przez ostatnie kilkadziesiąt lat o 70%.
  • Odpowiedz
też zauważyliście, że w tym roku pszczół i innych zapalaczy jest malutko? Chodzę po parku, dookoła wszystko kwitnie na na kwiatkach owadów 0.


@celulozy: U mnie cała stodoła #!$%@? pszczołami, zleciały się do rurek, żeby zabić bo mieliśmy w szafie rurki z pszczołami.

Do domu przyleciała nawet jedna, ale wleciała między okno a siatkę od okna i zaczęło padać to zamknąłem okno. Już nie wstała.
  • Odpowiedz
@celulozy:
Wręcz przeciwnie. W okresie kwitnienia drzew owocowych było ich wybitnie dużo w tym roku. Na działce specjalnie zostawiłem im mlecze, szafirki i fiołki żeby miały wyżerkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uratowałem też trzmiela dając mu syropu klonowego ()
  • Odpowiedz
@Laskolnikov: u mnie na balkonie przyleciła kiedyś pszczoła murarka złożyła jajka w bambusowych dwoneczkach. Póżniej zrobiliśmy im domek z bambusowych rurek i mamy własny ul :)
Jest 5 sztuk na razie, ale za rok bedzie więcej bo rurek jest sporo!

To murarki, miodu z nich nie bedzie ale zapylają tak samo (albo i lepiej) jak miodne.

Ciekawostka, wogóle się nas nie boją. Normalnie oswojone :D
  • Odpowiedz
też zauważyliście, że w tym roku pszczół i innych zapalaczy jest malutko? Chodzę po parku, dookoła wszystko kwitnie na na kwiatkach owadów 0.


@celulozy: nie wiem, skąd piszesz, ale u nas (lubelszczyzna) to wina pogody. Jak nie zimno, to wiatr, to susza, to Zimni Ogrodnicy i znowu wiatr. Z rzepaku, który kwitnie ok. 2 tygodni i właśnie zaczyna przekwitać, pszczoły miały 3 dni (!) w pełni sprzyjających warunków.
  • Odpowiedz