Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
to nie będzie wpis typu #bekazkatoli bo chodzi o #smierc i co po niej no bo w sumie wierzycie, że człowiek umiera to jego #dusza trafia do nieba? no własnie - dusza

jeżeli przyjąć, że istnieje to niebo to w sumie jak tam te dusze funkcjonują i ile mają lat? jeżeli #czlowiek umiera w wieku 80 lat to jak jego dusza w tym niebie tak wygląda? ma postać ducha, 80 letniego człowieka? zakładam, że jak ktoś jest stary i chory to jego dusza wciąż jest zdrowia no ale jak oni w tym niebie tam funkcjonują? to jest cholernie pociągające a mimo to trzeba żyć dalej bo głupio walnąć samobója aby się dowiedzieć co dalej - z drugiej strony mogę tego nie pamiętać przecież, nie pamiętam dzieciństwa, kilka sytuacji, a co jeżeli później jest czarna dziura, pustka? to tak jak #sen ? potrafimy zasnąć wieczorem, czarna pustka i obudzić się rano, taki wycinek kilku godzin w czasie nocy, owszem coś może się śnić ale tego nie pamiętamy

co jeżeli po śmierci dusza pakuje się w inne ciało albo wszystko jest powiązane rodzinnie? rodzimy się jako dziecko naszego rodzeństwa czy coś w tym stylu? patrzę na siostrzenicę która ma prawie rok i w jej oczach jakbym widział moją babcię, jakby się na nowo narodziła, kiedyś oglądałem taki serial o chłopcu który pamiętał swoje poprzednie życie, zabrali go gdzieś na wyspę i on tam coś kojarzył (tutaj link https://www.youtube.com/watch?v=rCIWEY8W9nI )

dziwne to wszystko, czasem mam wrażenie, że śni mi się moje przyszłe lub poprzednie życie albo to po prostu mój #mozg takie atrakcje mi to funduje przez #sny, często mi się śnią czasy szkolne, znajomi ludzie ale sytuacje których nie przeżyłem

akurat dzisiaj mnie naszła taka myśl, miałem sen o szkole podstawowej do której chodziłem, korytarze, uczniowie i nauczyciele ci sami którzy mnie uczyli i mieliśmy korytarz, na końcu były drzwi do klas na przeciwko siebie no i chciałem bardzo zajrzeć w te drugie drzwi ale wiedziałem wtedy, że jestem w śnie i mimo to ich nie otwierałem - obudziłem się wtedy, wstałem się czegoś napić, udało się zasnąć i kontynuowałem tamten sen, nie wiem jak to możliwe i zajrzałem w te drzwi a tam ciemno, nic i nagle nie czułem gruntu pod nogami i widziałem uczniów z góry, nie widziałem moich rąk, nóg no nic, patrzyłem na wszystko z góry, zajęcia z klasy normalnie jakbym był duchem

#zycie #katolicyzm #chrzescijanstwo #religia #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6289096d68533c7bb10ef054
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Już nie jestem katolikiem chociaż kiedyś byłem.
Bardziej szanuje muzułmanów niż katolików za trzymanie się swoich przekonań.

Ale co do tematu to bardziej wierze wlasnie w reinkarnacje. W grudniu jednego roku zmarła mi mama w lutym urodziła się córka, trzy lata później w grudniu ojciec w lutym syn.
Oboje mega zachowaniami przypominają moich rodziców. Dodam Ci cos do twojej teorii. A co jeśli przez pierwsze 2-3 lata życia których żaden
OP: @Luigi93: trochę mi się to nie spaja bo dzieci reagują na różne słowa rodziców, to po prostu dzieci albo my właśnie myślimy, że jak krzyczymy, wołamy to dziecko nas rozumie a jemu chodzi jakby chciał powiedzieć coś ważnego ale nie może z racji wieku niemowlęcego, z drugiej strony jakby miał wtedy pamiętać poprzednie życie skoro na nowo rozpoczyna proces poznawczy, wszystkiego musi dotknąć itp.

owszem w całej tej sprawie
to w sumie jak tam te dusze funkcjonują i ile mają lat


@AnonimoweMirkoWyznania: koncepcja duszy zakłada raczej że nie zmienia ona się w raz z upływem czasu, to znaczy nie starzeje się. Co dolega ciału nie dolega duszy, ale gdy dysza jest chora to i ciało będzie chorować. Dusza akumuluje wspomnienia, przeżycia, uczucia dzięki czemu to nie przeminie po śmierci ciała.
Być może dusza może naprawić się po przez życie tu
@AnonimoweMirkoWyznania: Niby na nowo proces poznawczy bo nowe ciało ale jak tak spojrzysz na 2-3 letnie dzieci to bywają niesamowicie inteligentne i zaskakują.
Ja tez pamietam od 4 roku życia z tym ze pamietam mega dużo. Nawet bzdety typu układ ludzi w podstawówce albo gdzie mieszkał każdy z mojej klasy (adresy), numery telefonów wszystkich dziewczyn.
Twinings: Wszystko to co znajduje się fizycznie w ciele nie mogłoby być elementem duszy. Natura rzeczy jest taka że każdy rodzaj tworu ma swoje przeznaczenie, więc po co miałyby się duplikować.
Persony, ego, myśli, emocje, to nie jest częścią duszy a już na pewno nie sprawy cielesne.
Dusza to prąd w komputerze, a nie podzespoły i oprogramowanie.
Ego człowieka bardzo chce spersonifikować duszę, inaczej nie zniosloby idei że przeminie. Sama koncepcja
@AnonimoweMirkoWyznania: Ok, musimy zacząć od początku i od tego, czym w ogóle jest "dusza". W oryginale w Biblii występują dwa słowa: hebrajskie "néfesz" i greckie "psyché." Analiza kontekstu, w jakim się one pojawiają, wyraźnie pokazuje, że w Piśmie Świętym zasadniczo odnoszą się do: 1) człowieka, 2) zwierzęcia i 3) życia człowieka lub zwierzęcia. W Piśmie Świętym zarówno néfesz, jak i psyché w odniesieniu do ziemskich stworzeń oznacza coś, co jest materialne,