Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam możliwość kupna miejsca garażowego w garażu podziemnym za 37k w budynku gdzie mieszkam w #gdansk , moje auto jest warte może z 1/5 tej ceny (xD), teoretycznie mogą być problemy z parkowaniem wokół budynku bo nie ma gdzie stanąć, więc się poważnie nad tym zastanawiam, ale sam nie wiem co o tym sądzić. Kasa mi leży na koncie tak czy siak, planowałem wrzucić mniej więcej równowartość ten kwoty na lokatę/giełdę/obligacje/złote monety/cokolwiek żeby walczyć z inflacja, ale już sam nie wiem czy nie kupić czegoś użytecznego co mogę w razie co podnająć/sprzedać (wiem, nie tak łatwo i szybko sprzedać miejsce), z drugiej strony nie wiem czy miejsce podziemne dla starej Hondy Civic to nie przerost formy nad treścią xD
Pytam się tutaj, bo mam dość mało czasu na decyzję, a może ktoś akurat miał podobny dylemat

#samochody #nieruchomosci (?) #oszczedzanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #inflacja
  • 57
teoretycznie mogą być problemy z parkowaniem wokół budynku


@KisielRock: u mnie na osiedlu Janusze chcieli zaoszczędzić na miejscu parkingowym bo oni sobie będą, hehe, za darmo, hehe, pod chmurką parkować. Nadmiarowe miejsca parkingowe się rozeszły bo niektórzy chcieli mieć 2 i wtedy zaczęło się pato parkowanie:
- z dwóch kierunków kierowcy utworzyli jeden z wieczną długą mijanką
- później pojawiło się parkowanie po chodnikach.

I wtedy pojawiła się strefa zamieszkania (
@KisielRock: cena i tak jest dobra (ja płaciłem więcej), a nawet samochodu wtedy nie miałem. Głównie chodzi o łatwiejsze sprzedanie mieszkania w dużym mieście, gdzie jest problem z parkingiem. Jeśli ktoś ma samochód, albo co gorsza więcej niż 1, to takie miejsce parkingowe będzie dla niego dealbreakerem. Dla mnie obecnie tak by było: brak miejsca - nawet się nie zastanawiam nad kupnem (nie będę drałował kilkaset metrów do domu z samochodu,
@KisielRock: pamiętaj że miejsce garażowe jest przypisane do mieszkania. Zapytaj czy to wszystko będzie dobrze działać w papierach jakbyś kiedyś sprzedawał mieszkanie.

Poza tym to kupuj jeśli nie masz.