Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaczy90

Z tego co wiem, to trzeba mieć dodatkowy licznik, który ci pokaże autokonsumpcję

@Antidotum119: przecież na liczniku masz napisane ile oddałaś do sieci, ile pobrałaś z sieci, a na falowniku ile wyprodukowała instalacja
nie, że nie ma ale jest znacznie, znacznie niższa - nie ma cudów, wystarczy popatrzeć na długość dnia w zimie i wysokość słońca nad horyzontem. Ilu ludzi ma takie warunki na działce żeby wykorzystać idealnie słońce w całym roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek Powiem Ci tak, ojciec założył sobie w styczniu i obaj byliśmy w szoku gdy pokazywał mi na apce, że jest niby chłodny i pochmurny
@DRESIARZZ nie zapłacę kary. Jeszcze z 2-3-4 lata będę miał ten licznik później wymienia. Był pan wymieniać gazowy i elektryczny, wymienił gaz i zabrał się za elektryczny. Zapytałem go jak on pracuje jak mam panele. On powiedział "jak ma pan panele to nie wymieniamy jeszcze, wymienimy za kilka lat"
No i się cofa;) cofanie wychodzi najlepiej, nie?
@Dejwid12 podejrzewam, że chodzi o to, że jak masz wszystkie panele skierowane w tym samym kierunku i nie masz zacienień to wydajesz dodatkowe pieniądze na optymalizatoratory? Czyli mówiąc wprost - przepłacasz.. W mojej ocenie gra nie warta świeczki. Chyba, że komuś zależy na dokładnym monitoringu to spoko.
No i się cofa;) cofanie wychodzi najlepiej, nie?


@wykopowy_brukselek: Nie no nie można cofać licznika energii :) Zadzwoń do swojego operatora i dopytaj.
U mnie przed wymianą na dwukierunkowy chyba z tego co kojarzę się zatrzymywał, ale włączyłem raz czy może dwa razy instalację w celach testowych :) wymiana w ok. 2 tygodnie.
Przed wymianą licznika na dwukierunkowy nie powinieneś w ogóle włączać instalacji z tego co kojarzę. Chyba że coś
@Dejwid12 nie znam jeszcze nikogo kto by miał mikroinwetery. Generalnie im więcej elementów masz, to przecież większe ryzyko, że któryś się zepsuje xd
Mi chodzi tylko o to, że jak masz skomplikowany dach i chcesz PV no to solar edge super rozwiązanie, ale na grunt, tak jak w tym przypadku, każdy inny falownik będzie spełniał swoją rolę. Są falowniki budżetowe i takie z bardziej renomowanych marek jak ktoś się obawia chinczykow.¯_(ツ)_/¯
@DRESIARZZ można można. Ja nie w Polsce;) tzn pozwalają ale pomału zmieniają liczniki. W nowych domach nie ma szans na to ale ja kupiłem starszy dom, stary licznik w nim był. Założyłem panele i jak pisałem, był koleś z firmy która dostarcza mi prąd i on mi powiedział że jeszcze kilka lat mogę tak mieć
@DRESIARZZ: U mnie przy liczniku CORAX który był dwukierunkowy ale zaprogramowany na jednokierunkowy tez włączyliśmy instalacje na kila godzin. Po przyjedzie panów z PGE, którzy przeprogramowali licznik pod kodem 2.8.0 było już wysłanych do sieci 50kWh. Problemów z tego faktu nie było ale prawdą jest, że nie można tego robić przed zmianą licznika. Dodatkowo przy licznikach jednokierunkowych instalacja PV jest traktowana jako zwykły odbiornik więc to co wyprodukujesz doda do zużycia