Wpis z mikrobloga

No i się cofa;) cofanie wychodzi najlepiej, nie?


@wykopowy_brukselek: Ty w ogóle zgłosiłeś swoją instalację FV? Powinieneś dostać licznik dwukierunkowy

U mnie przed wymianą na dwukierunkowy chyba z tego co kojarzę się zatrzymywał, ale włączyłem raz czy może dwa razy instalację w celach testowych :) wymiana w ok. 2 tygodnie.


Są różne. Jedne się zatrzymują, inne się cofają, a cyfrowe to całkiem porażka, bo jak wysyłasz do sieci to liczą jak
@Dejwid12: A ja strzelam w ciemno, że jest mniej wymian paneli z powodu uszkodzenia niż wymian mikroinwerterów z tego samego powodu. Takie instalacje są i działają ale chyba zgodzisz się, że mniej elementów to mniej potencjalnych awarii
@j3sion: Tak, za duże napięcie. Instalacji nie ma jakoś szczególnie dużo bo Polska C xD, sąsiedzi po obu stronach mają, a tak to się nie przyglądam. W ubiegłym roku takie przerwy były sporadyczne i krótsze, teraz są regularne i dość długie :/
@Marek_Kodrat

kiedyś slyszalem ze to hest tak ze sie kuouje poproatu prąd z rabatem. Ze jak sie wyprodukuje to trzeba tak czy siak oddać do sieci


No nie, jak wyprodukujesz i od razu zużyjesz to masz wszystko dla siebie. Do sieci oddajesz to, czego nie zużywasz na bieżąco.
@Antidotum119: It's funny because it's true ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sama jestem tym "starym" i zawsze jak się kupi jakiś nowy bajer to się siedzi i sprawdza statystyki - kiedyś pieca na ekogroszek, teraz pompy ciepła, fotowoltaiki, rekuperacji, nic nie poradzisz ¯\_(ツ)_/¯
@Kutang-Pan: ubezpieczenie od pożaru, gradu, huraganów, kradzieży i innych losowych zdarzeń, np. w PZU: koszt 200zł rocznie.

za 300 zł masz w cenie jeszcze naprawę awarii nie podlegającą gwarancji do kwoty 6,5k - czyli magiczne "jak ci falownik jebnie to wszystko co zyskałeś stracisz" można włożyć między półki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek:

Po pierwsze nie jesteś w stanie odebrać całego prądu tylko ~80%, po drugie w zimie wyprodukujesz okrągłe nic, po trzecie nawet jak naprodukujesz prądu to zwyczajnie nie zdążysz go odebrać - te kwoty podane wyżej to absurdalny absurd


Gówno wiesz o fotowoltanice, a strugasz eksperta. W zimie jak najbardziej panele produkują prąd, o ile nie są przykryte śniegiem. Wiadomo, że mniej niż latem, ale produkują.
@renkaboga: nic mnie już to nie interesuje - z tej dyskusji dowiedziałem się tylko tyle że fotowoltaciarze to tacy sami sekciarze jak typy od termomixa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pozostaje mi tylko życzyć wam zadowolenia z instalacji i super oszczędności, z nikim tu już walczył nie będę bo o co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: matematyka na poziomie szkoły podstawowej to sekciarstwo? xD
#!$%@?, nawet jak dostaniesz wykresy z całego roku udowadniające, że się opłaca, to i tak będziesz uparcie twierdził, że to nieprawda.
@renkaboga: uhh przecież nigdzie nie piszę, że się nie opłaca albo oszczędności to kłamstwo - mówię tylko, że taka instalacja swoje kosztuje, musi się zwrócić przez parę lat, a na koniec może się równie dobrze i #!$%@?ć albo działać o połowę gorzej. Zwracam więc uwagę, że takie "patrzcie w tym miesiącu zarobiłem 500zł" jest co najmniej nieprecyzyjne i nosi znamiona manipulacji

to był ostatni komentarz, papa ( ͡° ͜ʖ
a na koniec może się równie dobrze i #!$%@?ć albo działać o połowę gorzej.


@powaznyczlowiek: Otóż nie tym razem :) To jest jak z samochodem, popsuje się to nie kupujesz nowego, a naprawiasz :) Strzeli ci pasek klinowy to go nie złomujesz, a kupujesz za 80zł nowy + 100zl wymiana i śmigasz dalej.

Raczej instalacja cała się nie psuje, a jedynie jej pojedyncze elementy np. panele mogą dostać hot spotów przez
Pobierz
źródło: comment_1653077989K6sFGsxJ1VoEi19lnCXFqb.jpg