Wpis z mikrobloga

Mam pytanie mirki, jestem w indonezji. Wyjazd z polski do indonezji na 10 dni kosztował taniej niż przelot powrotny do Polski, to go kupiłem za 4800zł (zależy mi tylko na powrocie), 3 dni po zakupie dostaje informacje:

jeżeli osoba nie pojawi się na wylocie w Polsce, to automatycznie również straci lot powrotny do Polski.


Czyli teraz nie mam w zasadzie nic, napisali mi że koszty rezygnacji to 4330zł czyli prawie cała kasa w dupe, czy ja moge cokolwiek z tym zrobić, gdzieś się poradzić? Biuro to #rainbow

#prawo #prawnik #podrozujzwykopem #afera #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #podroze #travel
  • 10
@Trunktwilight: To normalna praktyka, nic z tym nie zrobisz pod kątem prawnym.

odrazu przy rezerwacji napisałem o tym że chodzi mi o powrót, to myślałem że to ogarniają jakoś...


No i pewnie dlatego cię ostrzegli po 3 dniach, że się na to nie zgadzają.
@Trunktwilight: zakładam że przy kupnie akceptowałeś warunki, w których powinno to być wyjaśnione. Chyba że udowodnisz, że nie było to nigdzie napisane w momencie rezerwacji to może uda się jakoś wykręcić. Ale zakładam, że się przed tym zabezpieczyli. Twoje życzenia zawarte w jakimś mailu po rezerwacji niestety nie mają żadnej mocy prawnej.