Wpis z mikrobloga

tl;dr wydałem ~30k złotych na koparkę, plusujących zawołam za rok z informacją czy się zwróciła

Rig w tym momencie 11 kart (jednej nie ma na zdjęciu) z możliwością na 12 ale i tak jest za ciasno na stelażu. Karty od 3090, 3070, 3060Ti po 1660Ti/Super. Łącznie moc około 500Mh/s

Wszystko na płycie Biostar TB360 BTC Pro 2.0

Zasilanie 2x Be Quiet Dark Power 1000W

98% gratów (poza stelażem i riserami) używana

Czy się zwróci? - Nie wiem, ale to fajna przygoda, szczególnie kompletowanie i własnoręczne składanie/konfiguracja koparki dla kogoś kto lubi komputery

Ale debilu przecież niebawem merge/ETH2.0. - Wiem. Niebawem, albo nie niebawem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak to mawiał Rokszild kupuj kiedy leje się krew!

Ciekawe skąd pieniążki. - Ukradłem. A część kart kupiona z wcześniejszych inwestycji w krypto (czyli nie z uczciwej pracy!), ale kopanie w spokoju cieszy mnie jakoś bardziej niż codzienne śledzenie wykresów

#inwestycje #inwestowanie #pieniadze #kryptowaluty #mining #bitcoin #etherum #btc #komputery #kartygraficzne
Pobierz Atreyu - tl;dr wydałem ~30k złotych na koparkę, plusujących zawołam za rok z informac...
źródło: comment_16528372550pHSXgUtGQR7BSLFhokJ8E.jpg
  • 113
@Atreyu: super, chodzi mi coś podobnego po głowie, daj znać ( ͡° ͜ʖ ͡°) p. s. Jakiego softu używasz do kopania? Skąd brałeś wiedzę na temat tego jakie karty najlepiej kupić i jak to skonfigurować?
@Atreyu: 500 mhs za 30K to niedawno nie do pomyślenia, szkoda ze masz taką mieszaninę kart, utrudnia to przełączanie się na inne algo ale tylko raz, przy takiej mocy to eth do końca dni. plusem jest to ze masz nowe modele a nie stare trupy.
Jeśli jest na fotowoltaice to trzeba wliczyć cenę paneli i montażu gdzie przy takiej koparce to lekko 10kW trzeba czyli jakieś ekstra 40k PLN. #!$%@? się zwróci przy takim #!$%@? rynku ale trzymam kciuki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: Ja w tamtym roku kupiłem w okolicach lutego, w wrześniu już się spłaciła. Powodzonka byczku.
Wrzuć zdjęcia z hiveos, może będę w stanie Ci coś podpowiedzieć by jeszcze więcej kopały :)
@Atreyu: za rok może się ledwo zwróci, za to, jeśli nie będziesz miał ciśnienia, by sprzedawać to co wykopiesz, to w hossie na 2-4 lata pomnoży się kilkanaście razy.
Daj znać ile prądu to ciągnie i ile płaciłeś za 3090
Kto kupuje moc obliczeniową tych koparek? Chcę wierzyć ze jakieś instytuty do wielkich obliczeń, ale pewnie koparki służą do rozsyłania spamu czy coś?


@prawdziwek: służą wyłącznie do procedowania transakcji - tak w skrócie
@Atreyu: Jakbyś to złożył rok temu, to już by się zwróciła i teraz byś tylko zarabiał. A tak, no cóż, ja kiedyś też się fajnie bawiłem, ale kosztem kilkunastu tysięcy, więcej bym się nie zdecydował ( ͡° ͜ʖ ͡°)