Wpis z mikrobloga

tl;dr wydałem ~30k złotych na koparkę, plusujących zawołam za rok z informacją czy się zwróciła

Rig w tym momencie 11 kart (jednej nie ma na zdjęciu) z możliwością na 12 ale i tak jest za ciasno na stelażu. Karty od 3090, 3070, 3060Ti po 1660Ti/Super. Łącznie moc około 500Mh/s

Wszystko na płycie Biostar TB360 BTC Pro 2.0

Zasilanie 2x Be Quiet Dark Power 1000W

98% gratów (poza stelażem i riserami) używana

Czy się zwróci? - Nie wiem, ale to fajna przygoda, szczególnie kompletowanie i własnoręczne składanie/konfiguracja koparki dla kogoś kto lubi komputery

Ale debilu przecież niebawem merge/ETH2.0. - Wiem. Niebawem, albo nie niebawem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak to mawiał Rokszild kupuj kiedy leje się krew!

Ciekawe skąd pieniążki. - Ukradłem. A część kart kupiona z wcześniejszych inwestycji w krypto (czyli nie z uczciwej pracy!), ale kopanie w spokoju cieszy mnie jakoś bardziej niż codzienne śledzenie wykresów

#inwestycje #inwestowanie #pieniadze #kryptowaluty #mining #bitcoin #etherum #btc #komputery #kartygraficzne
Atreyu - tl;dr wydałem ~30k złotych na koparkę, plusujących zawołam za rok z informac...

źródło: comment_16528372550pHSXgUtGQR7BSLFhokJ8E.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@Atreyu
A moglbys Mireczku (albo ktokolwiek obeznany w temacie) wytlumaczyc mi (a moze i przy okazji innym Mirkom) jak dziala taka koparka? W jaki wspanialy sposob taki poskladany "serwer - koparka czy co to tam jesr" zarabia na ciebie bedac podpietym do sieci? Chodzi o uzyczanie jakiejs mocy obliczeniowej tejze koparki czy o cos jeszcze innego? Z informatyka mam malo wspolnego (po za tym ze na kompie na codzien pracuje) wiec jesli
  • Odpowiedz
super, chodzi mi coś podobnego po głowie, daj znać ( ͡° ͜ʖ ͡°) p. s. Jakiego softu używasz do kopania? Skąd brałeś wiedzę na temat tego jakie karty najlepiej kupić i jak to skonfigurować?


@cup12552: zacząłem od NiceHash na Windowsie, jako najniższy próg wejścia i "kopanie dla debili", później z większą ilością kart migracja z HiveOS

Karty to głównie własnoręczne porównywanie (dziś kupowałbym same 3060Ti/3070), konfiguracja za
  • Odpowiedz
@Atreyu: dobrze kojarzę, że trzeba kupować karty bez LHR w nazwie bo te mają blokadę na kopanie? Niestety najczęściej na te z LHR w nazwie trafiają się okazje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atreyu: Słyszałem o tym, ale myślałem że to jakieś trudne do zrobienia. Odblokowywales te swoje? Trzeba wgrać jakiś customowy firmware? Polecisz jakiś konkretny poradnik?
  • Odpowiedz
@anonimowymirek155: jeśli poprzez #!$%@? rozumiesz to że na tym zarobiłem, a z zysku na czysto kupiłem sobie drugi samochód (w osobnym wpisie się chwaliłem) - to tak

A koparki już dawno nie ma ( )
  • Odpowiedz