Wpis z mikrobloga

Przesiadłem się ze stacjonarki windowsa na macbook'a, o ile hardware jest przepotężny jak na laptopa to ten system jest jakiś tragiczny. Zarządzanie oknami to jest jakiś żałosny żart, obsługa myszki z normalną rolką ciągnie druta, zaniki internetu spowolniają go o jakieś 10 lat. x( Ten system miał być taki super a jak na razie wydaje się być strasznie przestarzały pod względem rozwiązań i możliwości :/
#apple #zalesie
  • 37
  • Odpowiedz
@wlosek91: w ogole programisci sa ostatnio uposledzeni i wszystko sie uwstecznia np na insta nie ma paska przewijania filmikow albo filmik staje jak rolujesz dalej... ani na yt ani na netflixie geniusze nie wpadli np na to zeby dodac mozliwosc kontroli volume rolką myszki itp wogole hotkeys'ów mają 2 na krzyż...#!$%@? panie..
  • Odpowiedz
@thuia: z insta i netflixa nie korzystam to nie wiem ale na YT możesz kontrolować rolką volume; po prostu najedź myszką na volume i użyj rolki ;) a co do hotkeysów to zdaje mi się że Mac przez ten ekstra klawisz ma więcej możliwości ale i tak jest to durnie wykorzystane
  • Odpowiedz
@Nolimit: A to też akurat racja, myszkę podłączam już raczej okazjonalnie. Gładzik w maczku to klasa sama w sobie, szczególnie jak się już ogarnia obsługę gestów. Aczkolwiek nie rozumiem czemu Apple tak utrudnia korzystanie ze zwykłej myszy, bez dodatkowych appek
  • Odpowiedz
@wlosek91: no niby mozna ale w sumie po jakiego grzyba trzeba najezdzac na maly kwadracik(jak juz tam najade to rownie dobrze moge to zrobic z click'a) czemu nie moga zrobic jak w desktopowych aplikacjach czyli gdziekolwiek na ekranie rolka = volume (albo cokolwiek innego, wszak desktopowe appki chyba od 30 lat maja cos takiego jak ustawienia np. chociazby hotkeys'ow, normlanie sredniowiecze w tych appkach online...) gdyby bylo np tak ze poza
  • Odpowiedz
@wlosek91: w ogole programisci sa ostatnio uposledzeni i wszystko sie uwstecznia np na insta nie ma paska przewijania filmikow albo filmik staje jak rolujesz dalej... ani na yt ani na netflixie geniusze nie wpadli np na to zeby dodac mozliwosc kontroli volume rolką myszki itp wogole hotkeys'ów mają 2 na krzyż...#!$%@? panie..


@thuia: UI/UX wraca w lata 90, tak jak piszesz
  • Odpowiedz