Wpis z mikrobloga

Mam dzisiaj 29 urodziny.
Już od jakiegoś dłuższego czasu czuję, sama nie wiem jak to nazwać, jakbym powoli w ogóle odnajdywała to kim jestem. Zawsze czułam się jakaś stłumiona, nie umiałam wlasciwie rozpoznać emocji, o zarządzaniu nimi nawet nie wspominam. Zaryzykuję nawet swierdzenie że mam problemy z własną tożsamością.
Ostatnio dowiedziałam się czemu.
Kilka słów o rodzicach: ślepa wiara w kościół, czym raczyli mnie 20 lat, zimne wychowanie, tresura i szantaże emocjonalne- tak jawi mi się dzieciństwo.
W naszej ostatniej rozmowie parę miesięcy temu zapytałam rodziców jakiego życia dla mnie chcieli i na jakiego człowieka chcieli mnie wychować.
- Chcieliśmy żebyś była posłuszna.

To był krótki poradnik Jak można zabić człowieka przed trzydziestką ;)
#urodziny #zalesie
  • 145
  • Odpowiedz
@nasennigdyjuzniewezmenic: nie wiem, ja uznaje tylko prawo logiki. Po prostu ci wszyscy ludzie po depresjach itp jak ty mają taki styl wypowiedzi (i perspektywę którą przedstawiają) jakby troche logiczny ale nie do końca, jakby coś ogarniali ale nadal brakowało aby zrobić to do końca. I to mnie irytuje nawet bardziej niz zwykle robaki co nic nie ogarniają.
  • Odpowiedz
A co jest takie niezwykłego w wykopie, albo co nie jest? [to pytanie retoryczne, jesli oboje rozumiemy to co jest do zroziumienia to nie musimy o tym mowic] ale rozmawiam chyba z podczłowiekiem]. I tak jak juz wyzej napisałem, 0 logiki w wypowiedzi, smieszny atak. Jak ma mi "ego" (pewnosc siebie, swiadomosc bycia lepszym) nie rosnac jak takie marne próby ataku przeprowadzacie xDDD oczywiscie ze zaakceptowalem roznice ale nie moge sie pogodzic
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Odpowiem na zupełnie poważnie, jakbym rozmawiał z kimś równym sobie. Paradoks pewności siebie jest taki, że człowiek zrównoważony, zdrowy i rzeczywiście pewny siebie nie podkreśla w co drugim zdaniu jaki to nie jest pewny siebie, i jak mu ego nie skacze.


@SkeletonKing: no to chyba nawet nie wiesz o czym piszesz. Nie tworze postów w stylu "patrzcie jaki pewny jestem" tylko podkreslam jesli ma to znaczenie. Czasem jak tutaj
  • Odpowiedz
no to chyba nawet nie wiesz o czym piszesz. Nie tworze postów w stylu "patrzcie jaki pewny jestem" tylko podkreslam jesli ma to znaczenie. Czasem jak tutaj to cos co utwierdza mnie w mojej opini, a czasem to bezposrednie zaproszenie do zaprzestania uzywania nielogicznych niepoprawnych erystycznie zagrywek. Pojawilo sie pytanie, byc moze opka szukala zewnetrznej przyczyny ktora uwierdza mnie w pewnosci siebie ale zgodnie z prawda podalem jest realna przyczyne, wewnetrzna.

Dlatego
  • Odpowiedz
@Opportunist piona. Ja do dziś nie wiem kim jestem. Oprócz tego co wymieniłeś u mnie w domu zawsze było porównywanie do innych i nie wychylanie się z niczym, bo co ludzie powiedzą. Mam wrażenie, że ja się stałam po prostu przezroczysta, nie tylko nie wiedząca kim jest. Na pewno jestem bardzo wrażliwa na sztukę i aż przesadnie empatyczna, ale co dalej? Kiedyś na jakimś kursie usłyszałam, że chyba dobrze się czuję w
  • Odpowiedz
nie wiem, ja uznaje tylko prawo logiki. Po prostu ci wszyscy ludzie po depresjach itp jak ty mają taki styl wypowiedzi (i perspektywę którą przedstawiają) jakby troche logiczny ale nie do końca, jakby coś ogarniali ale nadal brakowało aby zrobić to do końca. I to mnie irytuje nawet bardziej niz zwykle robaki co nic nie ogarniają.


@NewBlueSky A tak z ciekawości.. wzrusza cię coś, porusza do łez? Dreszczy na ciele?
  • Odpowiedz
@Setarpa: Katolskie pranie mózgu bierze sposoby manipulacji z tych samych sposobów manipulacji jakimi posługują się sekty, czytałam kiedyś dużo na ten temat, te same mechanizmy i głównie manipulowanie zastraszaniem i wykluczeniem ze wspólnoty jaką jest rodzina, a dla małego dziecka rodzina to jedyne co ma także to jest po prostu okrutne i nie rozumiem dlaczego dorośli ludzie są tacy głupi i czemu posłuszność i kontrola oraz władza jest dla ludzi taka
  • Odpowiedz
@WielkiNos: no tak. Najczesciej odczuwam emocje "cringe". Ale nie wybuchne emocjami jak jakis upos xD Natomiast to sa wtorne rzeczy, ktorych nauczylem sie z wiekiem. Podobnie jak uzywanie jezyka do danego sposobu komunikacji. Nie watpie np ze jestem arogancki, itp ale to jezyk ktory zwyczajnie ukradlem, bo ja bym porozumiewal sie w inny sposob, niezrozumiały podludziom.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Jak pytasz go czy ma empatię i sumienie to od razu ci odpowiem po jego komentarzu, że nie ma. Mnóstwo ludzi nie ma empatii, są upośledzeni pod tym względem. Po prostu nie mają jej tak jak kulawy nie ma nogi i głupotą jest od nich jej wymagać, z pustego nie nalejesz. Szkoda wchodzić w dyskusję bo to jakbyś chciał się dogadać z Chińczykiem nie znając chińskiego. Niestety takich wybrakowanych ludzi
  • Odpowiedz
@nasennigdyjuzniewezmenic: Ojciec alkoholik. Brak wzorca. Może dlatego jestem w swoim odczuciu mało męski i nie potrafie decydować. Ogólnie wydaje mi się że #!$%@? jestem. Tak samo jak bym chciał zacząć w informatyke - nie mogę nigdzie znaleźć pracy ani też motywacji.To co mnie cieszyło - zdaje się że przestało. Ponadto za wrażliwy jestem.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Jak pytasz go czy ma empatię i sumienie to od razu ci odpowiem po jego komentarzu, że nie ma. Mnóstwo ludzi nie ma empatii, są upośledzeni pod tym względem. Po prostu nie mają jej tak jak kulawy nie ma nogi i głupotą jest od nich jej wymagać, z pustego nie nalejesz. Szkoda wchodzić w dyskusję bo to jakbyś chciał się dogadać z Chińczykiem nie znając chińskiego. Niestety takich wybrakowanych ludzi
  • Odpowiedz
@darqnies: Polecam wszystkim #niebieskiepaski z tego wątku tę książkę. Widziałam ją dzisiaj w Empiku. Sama mam wersję dla dorosłych córek. Nie raz ją miałam ochotę wyrzucić przez okno ze łzami w oczach bo porusza naprawdę wszystkie moje rany, ale warto ją przeczytać bo koniec końców bardzo podnosi na duchu. Nie zostawiajcie swoich problemów aż rozwiążą się same, nie zapijajcie ich itd nie uciekajcie od siebie, zrozumienie przyczyn i skutków oraz przyznanie
O.....t - @darqnies: Polecam wszystkim #niebieskiepaski z tego wątku tę książkę. Widz...

źródło: comment_1652796259EgIuH9BwlUdw5WUJJLcufy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Opportunist: dodatkowo co do jezyka

dlatego tez nielogiczne znieksztalcanie czy cenzura jezyka przez lewicowców to duzy problem. Jezyk powinien byc optymalny aby latwo sie go nauczyc. Podobnie np w przeciwienstwie do przekonan wykopkow co uwazaja sie za wielkich empatycznych nie uwazam, ze ludzie, ktorzy pisza wyrazy z bledami sa gorsi. Czesto mozna zauwazyc ze wynika to z blednej mowy(ludzie pisza tak jak mowia, a mowia blednie), a skad slaba mowa? Z
  • Odpowiedz
@Opportunist nie, nie chodzi mi o empatię. On jest dla mnie klasycznym przykładem człowieka po prostu logicznego i racjonalnego. Coś jak mój niebieski. To jest super żeby nie było, ale taki człowiek jest, takie mam wrażenie, na to konto mniej uduchowionyny? Nie wiem czy to dobre określenie, ale teraz nie umiem znaleźć innego. Jest inny niż np. ja, bo potrafię płakać i mieć dreszcze na całym ciele na koncercie w filharmonii. Jest
  • Odpowiedz