Wpis z mikrobloga

@tptak: @BorysKafarov: a, to wszyscy na Play? To mam podejrzenie.
Niektóre aplikacje działają bez logowania się i hasła, np whatsapp. Robią to w ten sposób, że sprawdzają się wysyłając wiadomości w tle. Zazwyczaj są one szyfrowane i binarne (bity, nie literki).
Smsy nie idą przez transmisję danych więc daje to boczny kanał weryfikacji.
Firmy podpisują umowy z operatorami, aby takie wiadomości nie szły do bilingów, a system obsługuje je w
@tptak: chyba nie tylko Play bo na reddicie mi mignely też jacyś zagraniczni operatorzy aczkolwiek możliwe że dotyczy to bycia aktualnie w Polsce bo ktoś tam napisał w komentarzach że sprawdził profile i zapytał czy wszyscy co tam pisali przebywają aktualnie w PL bo tak wynika z ich wpisów/kont
@perdoo-pedro: Jeśli tylko Play i tylko lub głównie Samsung to zastanowiłbym się czy to nie jakaś preinstalowana gównoapka od Playa to robi. Ja mam Samsunga ale nie z dystrybucji Playa i nic nie dostałem.
@perdoo-pedro: Może ktoś coś testuje na produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W IT często występuje taka sytuacja:
- Hej, jak lokalnie przetestować komunikację z serwisem XYZ? Mamy do tego jakiegoś mocka?
- Niestety nie. Podłącz sobie produkcyjnego i testuj.

( ͡ ͜ʖ ͡)
@perdoo-pedro: Ile Ty masz lat? 13? Ktoś Ci wysyłał SMS, pewnie sobie wygenerował numer, nie podał żadnych twoich danych, ktoś sobie robi jaja i tyle. Zachowaj zdrowy rozsądek. Ludzie, trzeba czasami wyjść z piwnicy to może nie będą takie SMS !SZOKOWAĆ!!


@eurphie: ale się zesrałeś, według ciebie sms po chińsku z numer 0c0 to norma? XD
@perdoo-pedro: To nie oznacza puk puk. Wsrod tych znakow tylko 敲 (pukac) znajduje sie w powszechnym uzyciu i dlatego jest wykrywane i tlumaczone przez translator. Pozostale znaki to belkot. 啳 wystepuje chyba tylko na rysunkach technicznych jako inna forma zapisu znaku, ktory oznacza okrag. 敡 mozna tlumaczyc jako krytykowac / ublizac, 捴 jako rzadzic, 楶 jako element architektoniczny znajdujacy sie na czubku kolumny. Znaki te nie funkcjonuja juz w jezyku chinskim,