Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie dla specjalistów od bankowości i finansów, także podróżników( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posiadam konto internetowe w PKO BP- aurum. Jest to bezpłatne konto, trochę chyba premium, gdyż z racji zgromadzonych tam środków nie płacę nic za obsługę.

Oczywiście założyłem sobie tam kantor internetowy, mogę więc kupować/sprzedawać walutę oraz płacić tymi środkami za granicą.

Teraz czy jest dla mnie sens zakładania karty revoult? Wydaje mi się że to jest to samo.

Szykuje się wyjazd do #chorwacja ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ktoś mi to wyjaśni?

#finanse #banki #revolut #pkobp #podroze #podrozujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
@runnerrunner: Kursy są wyraźnie korzystniejsze w revolucie. Jak patrzę teraz to na parze EUR/PLN spread w pko jest koło 4 groszy, w revolut półtora.

Revolut ma też opcję jednorazowych kart online - w perspektywie wyjazdu może nie ma to znaczenia, ale jak płacisz gdziekolwiek w internecie to dużo bezpieczniej jest płacić kartą jednorazową - wszystkie abonamenty typu "pierwszy miesiąc na próbę", zamówienia w sklepach których nie znam i nie planuję wracać
  • Odpowiedz
@hitherto: Ok, thx za wyjaśnienie. Pytanko jeszcze: jak mam na PKO Bp 50 funciaków w kantorze to mogę to przelać bezpośrednio na revoulta i będzie w funtach, a później sobie w samym revoulcie wymienię na dajmy to chorwackie kuny, bądź euro?

Jeszcze jedno, czy jak wpłacę pieniądze na rovoulta to pieniądze będą jednocześnie na tej wirtualnej jednorazowej i wielorazowej? Czy trzeba jakoś przydzielać na jedną bądź drugą jednorazową/wielorazową z poziomu aplikacji?
  • Odpowiedz
@runnerrunner: co do pierwszego pytania to nie wiem bo dopiero dzisiaj w Twoim wpisie przeczytałem że te konta walutowe są bezpłatne w PKO BP - pamiętam że kiedyś oglądałem i zraziła mnie kwota opłaty miesięcznej, albo nie doczytałem albo wtedy były zawsze płatne.

Wydaje mi się że przelewy będą płatne złotówkę ale przejdą jako SEPA czyli bez strat na kursach, ale nie mam jak sprawdzić na razie.

Jeśli chodzi o kartę
  • Odpowiedz