Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się kiedyś z sytuacją, kiedy prawie dorośli ludzie wyśmiewali kogoś za to, że pracuje fizycznie lub na roli? Pamiętam jak jakieś 3 lata temu jak chodziłem do szkoły średniej na jakiejś lekcji coś wspomniałem, że mój tata jest rolnikiem i po całej klasie rozległ się jakiś cichy śmiech. Myślałem wcześniej, że takiego zachowania można spodziewać się po jakichś gimbusach bananach a nie po ludziach którzy za chwile będa pisać mature i teoretycznie wchodzić w dorosłość. Zwłaszcza że wcześniej uważałem ich za ogarniętych mądrych ludzi. Poza tym to była szkoła w gównomieście powiatowym, więc miastowi z nich żadni. Nie pisze, że się tym przejąłem, po prostu zaskoczyło mnie, że w tym wieku można być tak niedojrzałym i niepoważnym.

#szkola #bekazpodludzi #pracbaza
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mnbvcxzzzzz: no cóż, rolnik to przynajmniej widzi owoce swojej pracy i pomimo jej trudu ma z pracy satysfakcję mniejszą lub większą. A gdzie ci śmiejący się wylądowali? Może w jakimś korpo/januszexie, które odbiera im smak życia lub w urzędzie gminy jak ich starzy?

Jak ktoś jest głupi, to głupim pozostanie.
  • Odpowiedz
@mnbvcxzzzzz: ja sam taki byłem - pełen ambicji i arogancji. Podsmiewywalem się z koleżanki co szła na fryzjerkę zamiast na studia ,,jak wszyscy". Cóż - moje życie się tak potoczyło, że mam 30 lat, sam pracuję fizycznie i dostałem od losu trochę w dupę. Teraz mam więcej pokory i wstydzę się za niektóre swoje opinie z przeszłości.
  • Odpowiedz
za chwile będa pisać mature

zaskoczyło mnie, że w tym wieku można być tak niedojrzałym


@mnbvcxzzzzz: jeśli zaskakuje cię, że 18 czy 19 latkowie są niedojrzali, to obawiam się, że czeka cię jeszcze sporo zaskoczeń w życiu xD
  • Odpowiedz
@mnbvcxzzzzz: Ludzie mają mylne wyobrażenia o tym, jak wyglądają obecnie niektóre zawody. Rolnicy kojarzą się z „wieśniakami”, co to skończyli trzy szkoły podstawówki i nigdzie nie byli, nic o życiu nie wiedzą. Tymczasem współczesna rzeczywistość jest zupełnie inna, nie ma się co przejmować.
  • Odpowiedz
kiedy prawie dorośli ludzie wyśmiewali kogoś za to, że pracuje fizycznie


@mnbvcxzzzzz: tak, kluczem jest PRAWIE dorosli. Matura nie sprawia, ze jestes dorosly. Przejdzie im jak zaczną sami się utrzymywac. I nie mam na mysli wynajmowanie mieszkania za pieniądze rodzicow.
  • Odpowiedz