Wpis z mikrobloga

Uwaga ważne :
dla wszystkich ignorantów, nie zdziwcie się kiedy się w niedługim czasie będzie wybuch kolejnej epidemii, już jest potwierdzony przypadek zainfekowania człowieka

To będzie idealne wytłumaczenie, dlaczego inflacja cały czas rosnie
Teraz to wojna i Putin a niedługo to może być kolejne
-Myslelismy, że to szczyt inflacji, ale mamy ptasia grypę i to Ona spowodowała że rośnie

Ok 2 miesiący temu pisałem o pierwszych przypadkach jest coraz lepiej...

Ceny żywności rosną w całych Stanach Zjednoczonych, ale ostatni szok związany z naklejkami w supermarkecie dotyczy alejek z jajami i drobiem, ponieważ śmiertelna ptasia grypa sieje spustoszenie w stadzie kur niosek w tym kraju.

Dane o inflacji śledzone przez US Bureau of Labor Statistics wykazały, że kilkanaście jaj podskoczyło w kwietniu o 23% w porównaniu z poprzednim miesiącem do 2,52 USD. Ceny osiągnęły poziomy nienotowane od początku 2016 r., okresu, który nastąpił po wybuchu wysoce zjadliwej ptasiej grypy w latach 2014–2015, co doprowadziło do 50% wzrostu cen jaj w drugiej połowie 2015 r.
Od stycznia 2022 epidemia rozprzestrzeniła się na 32 stany
Zginęło 29 milionów kur niosek, czyli około 10% całego stada liczącego 300 milionów w USA. Nie licząc kaczek, idnykow...

Bloomberg mówi, że ptasia grypa „zapowiada się na najgorszą epidemię tego rodzaju”.

„Kiedy wybuchły epidemie, skok wartości hurtowych był napędzany głównie przez popyt, ponieważ na rynku panowała panika i krótkie osłony. Ale w tym momencie tak duża część produkcji została usunięta z krajobrazu, że to bardziej kwestia podaży – powiedziała CBS News Karyn Rispoli, reporterka rynku jaj w firmie badawczej Urner Barry.

Śniadanie stało się najdroższym od lat. Nie tylko ceny jajek, soku pomarańczowego i pszenicy rosną.

Jakie to jest swoją drogą normalne ( ͡° ʖ̯ ͡°)szystkie epidemie i nieszczęścia znane ludzkości, na raz w tym samym okresie, kur..wa jakieś plagi egipskie

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-05-11/egg-prices-surge-in-us-inflation-data-as-bird-flu-wipes-out-hens

#gielda #inflacja #gospodarka #przemyslenia #swiat #wojna #jedzenie
  • 11
@Gawol_1:
Nie o takich abstrakcjach pisze i się sprawdzają

Mówiłem.,ze Putin zakreci gaz? Zakręcił
Mówiłem ev padnie? Padlo
Mówiłem, że btc padnie? Padl
Pisałem o inflacji? Jest inflacja
Pisałem. Nie ładować hajsu na giełdę, do tego argumentowalem. Padło (teraz trochę odreaguje)
Pisałem o kryzysie żywnościowy? Jest
@Byku_of_wall_street: to EV to gdzie padlo?

Przed EV własnie otwiera się świetlana przyszłość. Ze względu na ceny surowców.
Do tej pory sektor jechał na regulacjami prawnymych (np. parkowanie za free dla elektryków/hybryd, bezkosztowy wjazd do centrum miasta) i dopłat (kup elektryczne auto a dostaniesz zwrot 5k GBP (strzelam ale wiem, że jest jakaś dopłata) - UK) teraz będzie to wzrost autonomiczny bo ceny benzyny i ropy rosną i nie zanosi się
teraz będzie to wzrost autonomiczny bo ceny benzyny i ropy rosną i nie zanosi się na ich spadek (bo tak bardzo kochamy ukraińców że wolimy przepłacać US niż kupić taniej od ruskich).


@shaki24: zapomniałeś o rosnących cenach składników baterii. Metali ziem rzadkich nie przybywa. Ropa jest droższa do okresu przed wojną jedynie kilkanaście %.