Wpis z mikrobloga

#buldupy #studia #praca Co mirki myślą o studiach? Wczoraj coś wspominałem o WAT'cie ale cały czas rozważam pójście do pracy zamiast na studia. Nie ciągnie mnie do dalszej nauki (jedynie resocjalizacja gdyby miało być z zainteresowania a po tym i tak nie ma pracy). Da się żyć bez tytułu magistra w dzisiejszych czasach i na 'normalnym' poziomie? Gdzie wy pracujecie (bez wyższego wykształcenia)? #niewstydzesiewas W jakiej branży najlepiejby było szukać pracy?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie chce, siedzę na 'wygnaniu' aktualnie i nawet nie wiesz jak człowiek potrafi tęsknić za ojczyzną i językiem (no chyba, że wiesz). Problem w tym, ze za 2000zl teraz sobie poradze ale nie chce tyle zarabiać w wieku 40 lat z emerytura 400zl...
  • Odpowiedz
@payner: Zależy jaką masz trasę jako kurier jak masz stała i znana trasę to lepiej jako kurier bo robotę możesz skoczyć w 5godzin a jako operator 8godzin cały czas to samo

za to jako operator cały czas masz ludzi w okuł siebie i można zawsze z kimś zamienić słowo:)

ogólnie ja wolę kuriera bo raczej typem samotnika jestem ale jak kto woli
  • Odpowiedz
@twojastarateztojara: jakis certyfikat ma, i z tego co wiem szuka sam zlecen, na poczatku pracowal gdzies i firma mu dawala zlecenia (stałe), a pozniej zaczal sie SAM rozgladac za kolejnymi firmami, i w ten sposob stworzyl sobie baze klineow z ktorymi wspolpracuje juz od lat. Mowi ze roboty ma w chu* mimo ze dał wysokie stawki.... i ogolnie nie bierze wszytkich zlecen bo tego jest za duzo :)

Slowem oglaszał
  • Odpowiedz
No i takie coś właśnie mi się marzy tylko nawet nie mam z kim pogadać. Byłoby super gdybyś zapytał znajomego czy dałby mi jakieś rady (mailowo), jakie certyfikaty i w ogóle. Rozumiem, że to spory wysiłek i facet może nie mieć czasu więc zrozumiem.
  • Odpowiedz
@twojastarateztojara: Trudny temat, ale z tego co widzę i z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest praca w tygodniu + studia zaoczne. Z tymże to będzie ciężki okres bo zjazdy weekendowe są masakryczne, to co miałbyś w tygodniu skomasowane zostaje do 2-3 dni. Kończąc studia w ten sposób będziesz mieć 5 lat doświadczenia. Ja co prawda studiowałem dziennie, ale na 4 roku rozpocząłem pracę, po
  • Odpowiedz