Wpis z mikrobloga

Czy emigracja na zachód ma sens kiedy nie jest się #programista15k fachowcem budowlanym ani nie chce się pracować w fabryce? Do tej pory pracowałem na takich zwykłych biurowych stanowiskach, w obsłudze klienta, teraz pracuję w agencji marketingowej. Chciałbym za 3 lata wyjechać do #uk albo #niemcy ale ogłoszeń na zwyczajne prace widzę dość mało a w Polsce nie będzie się dało żyć za kilka lat
#emigracja #pytanie #praca #pracbaza
  • 16
@Stulejman_Beznadziejny
Pewnie, ze ma. Jak juz wyzej wspomniano, do UK teraz jest ciezko wjechac, ale kto wie, kto bedzie rzadzil za 2-3 lata i czy nie zniosa tych wiz w cholere ;)

A jak nie, to masz mase innych krajów UE, gdzie na pewno cos znajdziesz.
@PiotrFr: głównie kasa mi w głowie, teraz zarabiam nieco ponad 3k netto, po studiach i nabraniu doświadczenia mógłbym pewnie dostać z 4,5 za parę lat ale co z tego, jak to będzie warte tyle te 3k teraz.

@chemik_kieszyk: Kultura pracy fajna rzecz, na pewno na plus też. Na ten moment jestem na podstawowym stanowisku w agencji performance marketingu. 50% obsługa klienta i 50% prowadzenie kampanii do spółki z "technikiem". Chciałbym
@narwi: Brakuje mi trochę centralizacji ofert pracy na zachodzie. Zauważyłem, że w każdym kraju jest po kilka(naście) portali na których jest trochę prac i trzeba je znać wszystkie. U nas jest w miarę prosto, olx i pracuj.pl mają większość ofert, idzie to w setki tysięcy, trochę na linkedinie i jest komplet. A tam ciężko się szuka
@narwi: Brakuje mi trochę centralizacji ofert pracy na zachodzie. Zauważyłem, że w każdym kraju jest po kilka(naście) portali na których jest trochę prac i trzeba je znać wszystkie. U nas jest w miarę prosto, olx i pracuj.pl mają większość ofert, idzie to w setki tysięcy, trochę na linkedinie i jest komplet. A tam ciężko się szuka


@Stulejman_Beznadziejny: z dwojga złego to lepiej że masz pare takich niszowych stronek gdzie masz