Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DarkZizi: Mnie? xD to ja miras prowadze te firme tylko ten chłop. Zaoferował pracę, podjąłem się, nie dał umowy, więc zrezygnowałem i się rozliczyliśmy za przepracowane godziny więc z jakiej racji to mnie majo ścigać skoro to on nielegalnie zatrudnia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@userrrr: od pieniądzy, które otrzymałeś do zapłacenia jest podatek dochodowy. To przecież twój dochód, a więc twój podatek ¯\_(ツ)_/¯
Również ZUS i
  • Odpowiedz
@userrrr: dlaczego kasujesz posty które ci się nie podobają? Jesteś takim biedakiem że nawet nie stać cię na poradę u adwokata? Masz niezapłacony dochodowy, jak skarbówka się skapnie że janusz ci go nie potrącił to u ciebie się o niego upomni.
  • Odpowiedz
@userrrr: Znoajomemu nie zapłacili za miesiąc to załozył sprawę cywilną i wysłał zgłoszenie do pipu. Sprawa trwała ponad rok xD i ostatecznie dostał 3k zaległego i koszty opłacił janusz
  • Odpowiedz
@userrrr urząd skarbowy zaliczy informacje o zarobkach uzyskanych podczas pracy "na czarno" do dochodu i albo zarząda zapłaty zaległego podatku ( z faktu na sytuację na pewno rozbiją to na raty / jak napiszesz pismo i masz trudna sytuację to może nawet umorzą) albo każą Januszowi dać ci za okres pracy PIT i świadectwo pracy i w przyszłym roku nie będzie zwrotu podatku a dopłata.
  • Odpowiedz
@userrrr: jeśli chcesz go zgłosić do PIP, to zbieraj dowody, mejle, rób zdjęcia w miejscu pracy, bo musisz udowodnić że zaistniał stosunek pracy, PIP o ile podejmie kontrolę (o tym później napiszę) ustali czy świadczona przez ciebie praca kwalifikowała się na UoP czy wystarczyła śmieciówka.

Jeśli januszex nie zatrudniał nigdy nikogo na UoP tylko na umowy o dzieło, zlecenie, to dla PIPu on nie jest pracodawcą i nie ma czego tam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@userrrr: chce Ci tylko powiedzieć że pipa nie może mówić kto zgłosił xD

A kontroler i tak swoje tak wiec dobrze ja wiedziałem kto mnie zgłosił nie chodziło o pracę na czarno xD
  • Odpowiedz