Wpis z mikrobloga

Założyłem drugie konto wewnętrzne w ipko na którym przelewam środki które chce oszczędzać

Oco chodzi z tym
opłata wewnętrzna przelew dowolny?
Zawsze pobiera tą kwotę kiedy przelewam z tego konta na konto główne
Jest to opłata za to że przelewam między kontami?

Oraz drugie pytanie
Oco chodzi z
Podatek od odsetek kapitałowych?

Nie znam się na tym a mam już trochę pieniędzy odłożonych i boje się że jak przekrocze jakiś prog czy będę chciał wypłacić to stracę duża część tego co odłożyłem

#bank #gownowpis #pytanie #pkobp
#ipko @EkspertPKO #banki
elozapiekanka - Założyłem drugie konto wewnętrzne w ipko na którym przelewam środki k...

źródło: comment_1652376518xfapBjFhLjDtSCTG8VZreU.jpg

Pobierz
  • 43
@elozapiekanka: Ale to "podkonto" ktore zalozyles to konto oszczednosciowe? Jesli tak to tak jak @ayyy_lmao: pisze. Z oszczednosciowki mozesz raz na miesiac przelac na glowne za free a potem sa oplaty.

Podatek od odsetek kapitalowych to tzw podatek belki.

Jak w zwiazku z tym ze miales kase na oprocentowanym koncie zarobiles - czyli dostales odsetki to od tych odsetek zaplacisz podatek belki. 19% od zyskow czyli tego o ile Ci
Czemu belka? Nie rozumiem.. 23 grosze mi zjada to jest 19proc?


@elozapiekanka: Belka bo to koles nazwiskiem Belka wprowadzil :)

Zjada Ci 23 grosze bo te 23 grosze to jest 19% tego co Ci uroslo na koncie.

Jesli konto masz oprocentowane 2% w skali roku i kapitalizacje miesieczna to majac 10k na koncie masz (w duzym uproszczeniu):

2 % odsetek w skali roku. Czyli po roku masz 10200pln czyli na miesiac
to jak to obejść


@elozapiekanka: Bardzo prosto - oprocentowanie konta 0 procent. Nie ma zyskow nie ma podatku belki.

A tak na serio to IKE albo IKZE - te sa na pewnych warunkach zwolnione z podatku belki.

NIe obraz sie ale wez Ty sie poki co nie pchaj w kredyt hipoteczny bo sie niezle zdziwisz :PP