Wpis z mikrobloga

Założyłem drugie konto wewnętrzne w ipko na którym przelewam środki które chce oszczędzać

Oco chodzi z tym
opłata wewnętrzna przelew dowolny?
Zawsze pobiera tą kwotę kiedy przelewam z tego konta na konto główne
Jest to opłata za to że przelewam między kontami?

Oraz drugie pytanie
Oco chodzi z
Podatek od odsetek kapitałowych?

Nie znam się na tym a mam już trochę pieniędzy odłożonych i boje się że jak przekrocze jakiś prog czy będę chciał wypłacić to stracę duża część tego co odłożyłem

#bank #gownowpis #pytanie #pkobp
#ipko @EkspertPKO #banki
elozapiekanka - Założyłem drugie konto wewnętrzne w ipko na którym przelewam środki k...

źródło: comment_1652376518xfapBjFhLjDtSCTG8VZreU.jpg

Pobierz
  • 43
@gorzki99: nie znam się na tym
Chciałem otworzyć drugie konto i na nim zbierać hajs żeby SB odłożyć
Boje się że jak będę miał większe kwoty i będę chciał je wypłacić to wyjdę na tym gorzej
Nie wiem co powinienem teraz zrobić ...
Chciałem otworzyć drugie konto i na nim zbierać hajs żeby SB odłożyć

Boje się że jak będę miał większe kwoty i będę chciał je wypłacić to wyjdę na tym gorzej

Nie wiem co powinienem teraz zrobić ...


@elozapiekanka: ok to powoli.

1- co to jest "wiekszy hajs"?

2- na oszczednosciowym nie zarobisz. Sam mam oszczednosciowke ale nie po to zeby na niej zarabiac tylko po to zeby miec kase "na boku"
@gorzki99: nie wiem... Nie mam celu jakiegoś
Mam pracę mieszkam z rodzicami
Chcę mieć swoje auto mieszkanie
Nie mam większych wydatków to SB odkładam ok 90 proc swojej pensji

Nie chcę zarabiać tylko odkładać hajs
Nie chcę do skarpety tylko na koncie

Boje się że jak uzbieram np z 50k to nagle belka co MSC będzie #!$%@? wie ile
Nie chcę zarabiać tylko odkładać hajs

Nie chcę do skarpety tylko na koncie


@elozapiekanka: Problem polega na tym ze skarpeta od konta oszczednosciowego de facto malo sie rozni :))
Jak nie chcesz zarabiac na oszczednosciach tylko je po prostu miec to nie masz sie czym przejmowac. Konto oszczednosciowe jest ok w takim wypadku.
Nie będą mi nie wiem ile zabierać ?

Co powinienem zrobić w moim przypadku


@elozapiekanka: Beda Ci zbierac dokladnie 19% od tego co zarobia Twoje oszczednosci - jak napisalem wyzej.

Nie chcesz zarabiac na oszczednosciach to trzymaj je sobie na koncie oszczednosciowym. Finalnie na minus nie wyjdziesz Bo wezma CI tylko 19% tego o ile Ci kasa urosla.

Praktycznie wyjdziesz na minusie o inflacje. Ale to juz inny temat. Generalnie to
nie wiem czy mój bank ma możliwość otwarcia tylko konta oszczędnościowego więc otworzyłem takie


@elozapiekanka: Jak masz konto "normalne" czyli zwykly ROR w banku to zazwyczaj mozesz otworzyc w tym banku konto oszczednosciowe. Osczednosciowe bo dziala jak "swinka skarbonka" odkladasz tam "nadmiarowa" kase. I podobnie jak w swince skarbonce - ta kasa nie rosnie sama z siebie (rosnie niezauwazalnie). Zeby urosla musisz dorzucic.

Raz w iesiacu mozesz z takiej swinki wysypac