Wpis z mikrobloga

@Przemegowy: nie wiem na czym stoją, ale jak na początku było to super rozwiązanie, zwłaszcza na poranne szybkie zakupy, tak teraz padaka. Na początku jak to wprowadzili, to wszyscy budowlańcy i emeryci stali w kolejce do normalne kasy. Budowlańcy wiadomo: raz, że piwo i bułki (śniadanie), dwa - że płacą gotówką. Emeryci też wiadomo: płacą gotówką. I człowiek sobie szedł elegancko do kasy automatycznej, płacił i koniec. Niestety, jak to w
  • Odpowiedz
@Przemegowy: uuu biedra ma nielegalny soft. A w zasadzie to wychodzi na to że NCR wgrywa im konfigurację i nielegalnego windowsa... Zwykły problem z serwerami aktywacji, albo grzebią coś po stronie IT
  • Odpowiedz
@Mintaa chyba każdy kto jest leniwy jak #!$%@?. No może ten W10 IoT się nadaje do czegoś takiego,ale to ewentualnie. Takie rzeczy to się stawia raczej na linuchu, w Polsce utarło się ze Windows bo robią to ludzie którzy mają #!$%@? jaja i ruchają na potęgę wielkie korpo za kupę kasy. To ma po prostu działać, postawisz linucha, kilka pakietów doinstalujesz i to po prostu działa. Możesz #!$%@?ć urządzenie z hebla aż
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Przemegowy: u mnie w robocie nam coś takiego #!$%@?ło ostatnio, Windows zaczął piłować mordę o wygaśnięciu licencji i spamuję komunikatem o aktywacji. #!$%@? że licencja wieczysta, zaczął to robić jak uruchomiliśmy WSUSa. Wystarczy wklepać w CMD komendę slmgr /rearm i śmiga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Kto stawia coś takiego na windowsie


@spnt: każdy, kto chce mieć profesjonalne wsparcie i zrzucić odpowiedzialność na Microsoft w razie jakiegokolwiek włamania czy błędu będącego winą systemu operacyjnego. Bankomaty też w znamienitej większości stoją na windzie.

@Koloses: a to czasami Canonical od Ubuntu nie zarabia właśnie na tym?
  • Odpowiedz
@spnt: @bajbuss: @Mintaa: Na tych kasach to jest jeszcze lepszy numer. One generalnie działają na Linuksie, a Windows jest postawiony na maszynie wirtualnej (albo na odwrót? Już nie pamiętam), bo sterownika do wagi brakuje czy coś. Pamiętam, że kiedyś rozpracowywałem taką kasę i byłem w szoku, że sprzęt chyba z 2019 roku był zbudowany na platformie Z87 (Haswell), do tego z i5 na pokładzie (choć ponoć częściej jest Celeron
  • Odpowiedz