Wpis z mikrobloga

@eloar: rynek krypto jest napędzany przez systematyczny dopływ kapitału, który wynika z adopcji blockchaina, co wynika z rozwoju technologicznego oraz przejmowania pałeczki w wymianie pokoleniowej przez pokolenie w pełni oswojone z technologiami cyfrowymi. Na to oczywiście nakładają się spekulacja i emocje - i jedno i drugie potrzebuje pretekstów do gwałtownych ruchów. Scamy na shitcoinach czasami są takimi pretekstami do wyprzedaży, ale nie zawsze. IMHO wszystko sprowadza się do stwierdzenia, że zmiana
@ten_kapuczino: dużo o niczym.
Rynek piramid finansowych jest napędzany przez systematyczny dopływ kapitału.

Crypto jest dobre do pewnej zabawy, ale nie jest powiązane w żaden sposób ze światem rzeczywistym. Istnienie coinów, które mają pewną minimalną wycenę to jest kotwica wiążąca ze światem rzeczywistym, tak jak było gdy można było kupić teslę za BTC. Zawsze w razie czego mogłeś zamówić teslę i potem ją sprzedać. Nagle taki coin okazuje się nie mieć
@ButtHurtAlert: w 2013 był używany do płacenia za narxy na Silk Road. Ech fajne czasy, dostajesz zioło do domu po rynkowej cenie od trusted sellera, nie musisz się babrać w jakieś znajomości z pseudokibicowską dilerką, ryzykować wyłapania po ryju czy sprzedania majeranku po cenie 2x wyższej niż normalna.

A teraz to ino spekulacja albo wykupienie się od ransomware xD
system który opiera na napływie kapitału od nowych członków nazywa się piramidą finansową,


@eloar: a wiesz co by było gdyby ludzie nagle zrobili run na banki albo zaczęli sprzedawać wszystkie swoje akcje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ten_kapuczino: No tak, boldupy bo wyraziłem opinie. W sumie to mam boldupy bo bitcoin mial szanse stać się przyszłością płatności online a wyszło jak zwykle i gowno z tego wyjdzie bo kapitał będzie tylko w rękach spekulantów a przed wdrożeniem tego w sklepach będzie strach i każdy będzie wyrzucał bitcoina i przenosił hajs na te zle fiaty co ich kurs się tak mocno waha ze ludzie w nich oszczędności trzymaja (
@eloar: hej ale nie rób #!$%@? z logiki - napisałem skąd się bierze dopływ kapitału. dopływ kapitału nie wynika sam z siebie tylko trwałych trendów technologicznych i społecznych - to zmienia wszystko w ocenie tego zjawiska.
@ButtHurtAlert: a wiesz, że internet nie zastąpił w 100% telewizji, telewizja nie zastąpiła w 100% radia, e-mail nie zastąpił w 100% poczty itd? krypto nie zastąpi w 100% fiatów... jak to będzie wyglądało nie wiem - ja jestem za stary na to, ale rośnie pokolenie, które będzie wiedziało, co z tym robić. krypto to nie jest tylko spekulacja, bo krypto jest technologią z ogromnymi, nieodkrytymi jeszcze zastosowaniami... podejrzewam, że w latach