Wpis z mikrobloga

@Kazelot2000: nie ma znaczenia czy początek czy spokojna jazda, z doświadczenia Ci powiem że tak jak w przypadku kurtek, tak i w przypadku kasków najważniejsza jest wentylacja. Tak więc wybierz ten z najlepszą wentylacją. Który to nie wiem bo, aż tak się nie znam, ale popytaj mądrych głów w sklepie - na pewno doradzą.
  • Odpowiedz
@Kazelot2000: szeroki wizjer się przydaje. Uniwersalna rada do doboru kasy - nie napalać sie na konkretny model nawet jakby był wszędzie polecany, bo po założeniu możesz nie wytrzymać w nim 45sek. Tez się wybrałem po kask po obejrzeniu Topów/recenzji, a nie mogłem go na głowę założyć xD Więc przymiarka to podstawa później konkretny model.
  • Odpowiedz
@Kazelot2000: Mam i70 od niecałych 2 lat, ale to mój pierwszy kask i nie mam wielkiego porównania. Narzekać nie mam na co, nic się nie zepsuło w tym czasie, pinlocka dają w zestawie, blenda jest. Zestaw cardo wchodzi bez problemu. Trochę głośno przy 120km/h, ale nie wiem jak inne wygłuszają.
  • Odpowiedz
Właśnie przymierzałem te modele i w sumie w każdym było w porządku, jak na te pare minut na głowie.


@Kazelot2000: To możliwe, że mierzysz za duże. Kask powinien mocno przylegać, bo się wyrobi później.
  • Odpowiedz
@Kazelot2000: co sądzisz o nolanach? Sam mam jeden, znajomy też. Jak masz 125cc i nie zależy ci przesadnie na hałasie, może warto rozważyć otwierany kask? Mega wygoda w lecie, w mieści albo przy załatwianiu czegoś (sklep, stacja) - nie musisz zdejmować kasku.
  • Odpowiedz