Wpis z mikrobloga

@karol-wroblewski: obecny przejechał ponad 40kkm do wymiany znowu koła i napęd oraz pare drobiazgów ;) planuję go przerobić na niby gravela jak kupię nowy. Nie wiem czy mój decathlon wypożycza ale dostępne są i tak tylko online szukałem cuba itp ale to trzeba dołożyć drugie tyle a jakoś na karbonie mi nie zależy
@goofas7: Do końca maja możesz kupić i jak się nie spodoba oddać. Promocja nazywa się „satysfakcja gwarantowana” czy jakoś tak. Bez żadnych pytań oddajesz i dostajesz kasę z powrotem.

Co do pytania.. ja sobie chwale van rysela, mam już drugiego i kolejny tez kupie tej marki. Niemniej jednak pytanie czy chcesz kupić RCR czy EDR bo to różne geometrię. Zwróć na to uwagę. 105 wystarczająca grupa
@goofas7: miałem RCR-a i w sumie pasowała mi ta geometria chociaż nazywało się że jest wyścigowa. Teraz mam EDR i jest ok. 105 jest już na prawdę fajną grupą i Ultegra różni się w sumie tylko wagą z tego co pamiętam. Co do rozmiaru znajdź tu wpis mirka o dobieraniu rozmiaru ramy. Ja RCR-a kupiłem M przy 173 cm bo tak mi sie wydawało, choć wszystko wskazywało, że powinienem kupić S.
@van_der_bike właśnie mam to otwarte mając 183 jestem w środku L. Mierząc poprzednika van rysel będzie trochę krótszy więc w sam raz. Pytanie tylko o koła jesteś z nich zadowolony? Bo triban to była jakaś padaka na gwarancji wymieniali mi 4x zawsze po około 800km co w sezonie było poniżej miesiąca
@goofas7: ogólnie mam EDR CF na Ultegrze i mam tam inne koła niż w tym który oglądasz. W RCR AF miałem Mavic Cosmic i fajnie się kręciły, ale tu jest mega przeskok. W AF też są Fulcrum ale szczerze nie maiłem okazji oglądać EDR AF. Co do kół w Tribanach faktycznie były problemy ale już chyba to poprawili bo było dużo skarg.
@goofas7: Mam edr af 105 i co do rozmiaru to rzeczywiście najlepiej żebyś się przymierzył - też mam 183 wzrostu, wziąłem M i bałem się że będzie za mały, a ostatnio po bike fittingu jeszcze skróciłem mostek ¯\_(ツ)_/¯ Ogólnie z roweru jestem bardzo zadowolony i przesiadka na 105 jest zdecydowanie odczuwalna.