Wpis z mikrobloga

@manjan: jak się przeciskam to nie przegazowuje ani tym bardziej nie przyszłoby mi do głowy na kogoś trąbić bo zjechać nie raczy xD Jest miejsce to jest, jak ktoś zauważy i zjedzie to fajnie. OPowi raczej chodzi o sygnalizowanie 'w razie zagrożenia' zamiast klaksonu. Ze swojej perspektywy tutaj powiem, że bardziej 'intuicyjnie' trafisz w sprzęgło i zrobisz przegazówkę, bo to robisz co światła, pewnie dlatego ludzie tak robią. Klaksonu na szybko
@Dzyszla: Klakson właściwie jest pod ręką, ale trzeba tą rękę przestawić, sięgnąć palcem. Rollgazu i sprzęgła się używa cały czas, ręce tam są bez przerwy - jest po prostu szybciej i bezpieczeniej. W razie zagrożenia to każdy normalny motocyklista próbuje go uniknąć a dopiero potem "gazować", klakson jest gdzieś tam na końcu priorytetów ;p
W sumie nie zastanawiałem się nad tym nigdy, ale sam tez używam gazu zamiast klaksonu, zwłaszcza że jeżdżę sportem więc hałas jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) wydaje mi się , ze łatwiej tym sposobem odróżnić motocykl od jakiegoś samochodu po prostu w których raczej nikt tak nie robi.
czemu na motocyklach bardzo często zamiast używać klaksonu, to wysprzęglają silnik i wkręcają go na obroty


@Dzyszla: Bo klakson motocykla robi zazwyczaj dość mizerne pii-pii, znacznie mniej groźnie brzmiące niż ryk z pełnego przelotu ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dzyszla: rak totalny takie gazowanie, co Ci przedmówcy farmazonują, wielkie motocyklisty xD
Oby wydech głośniejszy i mieszkańców #!$%@?ć
Żeby nie było sam jeżdżę, ale 60% motocyklistów to ameby co tylko potrafią założyć akrapa bez db killerów
@Dzyszla: Moda taka, nie pierwsza i nie ostatnia, sensu to nie ma żadnego.
Panie @przepiorka weź pan nie dorabiaj ideolo, bo nie ma do czego.
Jak masz za daleko do przycisku to sobie kciuk zoperuj, bo masz coś popsute.

I nikt nie powiedział że klakson moto musi być cichy ja mam pneumatyczny od tira :-)

Gx