Wpis z mikrobloga

Bruh, dziś w wieku 25 lat dowiedziałem się, że mam Zespół Aspergera

Jakiś czas temu czytałem wpis @sanderus (dzięki ziomuś xd) i okazjonalnie o tym myślałem, bo jego opis był cholernie zbliżony do mojego. Zrobiłem internetowy test AQ (31 punktów) i w zeszłym tygodniu poszedłem do psychiatry i po rozmowie wysłał mnie do psychologa.

Często nie rozumiem ludzkich reakcji i tego jak się zachowują, zwłaszcza w większej grupie. Większość życia czułem, że jestem inny, ale po prostu zakładałem, iż to kwestia inteligencji. Chyba jakoś uspokaja, że lepiej rozumiem przyczynę niezrozumienia ludzi.

#autyzm #asperger
  • 17
  • Odpowiedz
Ale już po badaniach jesteś?


@sanderus: testy psychologiczne i rozmowa, zaliczasz do badań?

Psychiatra po konsultacji z psychologiem na podstawie tego stwierdzili, że z całą pewnością to ZA
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanHagrid: tylko co daje wydanie kasy na diagnozę w dorosłym życiu?
Mając ZA od dzieciństwa wiesz że jesteś jakiś #!$%@?, to że potem oficjalnie możesz nadać temu nazwę X zamiast Y niczego nie zmienia...
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: wyobraź sobie że jesteś leworęczny, ale nie istnieje pojęcie leworęczności. Każdy wyzywa cię od zjebow i wytyka palcami przez 30 lat twojego zycia. A tu nagle przychodzi mądry pan doktor który mówi że odkrył leworęczność i po prostu jesteś leworęczny
  • Odpowiedz
@sruba_m3: Asperger charakteryzuje się mi.n. rozwinięciem funkcji analitycznych kosztem funkcji społecznych. Stawiam że op jest programistą, analitykiem, lub coś w ten deseń
  • Odpowiedz
@sruba_m3: ja też mam ZA i moim #!$%@? jest silna potrzeba wykonywania WSZYSTKICH czynności w optymalny sposób. Od robienia kanapki i ładowania zmywarki po wprowadzanie nowego oprogramowania, zakup materiałów za setki tys PLN i przeprowadzania przetargów w firmie
  • Odpowiedz
Od robienia kanapki i ładowania zmywarki po wprowadzanie nowego oprogramowania i zakupu materiałów i przeprowadzania przetargów w firmie


@sanderus: 100% to samo xD

to daje sama świadomość silnego
  • Odpowiedz